KOCAELİ GÖLCÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

5 Haziran Dünya Çevre Günü Kutlamaları

5 Haziran Dünya Çevre Günü münasebeti ile düzenlenen etkinlik Gölcük Belediyesi Kongre Sarayı’nda gerçekleşti. Programa Gölcük Kaymakamı Sayın Adem Yazıcı, Belediye Başkanı Sayın Mehmet Ellibeş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ercan Gülsuyu, Okul Müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.
5 Haziran Dünya Çevre Günü Kutlamaları

Programda konuşma yapan Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ”Çevre kirliliği, küresel ısınma, iklim değişikliği ve kuraklık gibi sorunlar dünyanın geleceğini tehdit ediyor. Sürdürülebilir bir çevre ve sürdürülebilir bir kentleşme için enerji ve su tasarrufunun büyük önem arz etmektedir. İlçemiz son yıllarda temiz sahili ve parklarıyla, kent meydanıyla, çevre düzenleme çalışmalarıyla, etkin bir şekilde yürütülen geri dönüşüm hizmetleri ile sağlıklı kentleşme yolunda önemli ilerlemeler kaydetti. Gölcük Belediyesi olarak 2023 Vizyon Projelerimizde de çevre yatırımlarına özel önem verdik. Amacımız sanayisiyle birlikte çevresiyle de insanları cezbeden marka şehir Gölcük’ü inşa etmektir” dedi.GELECEK NESİLLERE TEMİZ BİR DÜNYA BIRAKALIM

Kaymakam Adem Yazıcı ise gençlerin bilinçlenmesi gerektiğini belirterek yarınlara sahip çıkılması gerektiğini söyledi. Kaymakam Yazıcı çevre konusunun tüm vatandaşları ilgilendirdiğini, çevreyi korumanın da bütün fertlerin görevi olduğunu belirterek “Meydana gelebilecek bir kirlilikten veya yoksunluktan hepimiz zarar görürüz. Dolayısıyla buradan tüm vatandaşlarımıza bu konuda bu hafta vesilesiyle çevre konusunda daha duyarlı olmalarını tavsiye ediyorum. Özellikle bugün bu görevi siz öğrencilere bıraktığımızı ifade etmek istiyorum. Sizlerde sizden sonra ki nesillere temiz bir dünya bırakmanız için" dedi. Konuşmaların ardından Cumhuriyet, Şehit Adem Başoğlu ilkokulu öğrencileri günün anlam ve önemini anlatan kompozisyon ve şiir okudu. ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçe gebelinde düzenlenen şiir, kompozisyon, resim, trafik bilgi yarışması ve atık pil toplama kampanyasına katılan ve dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Kaymakam Adem Yazıcı, Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu öğrencileri tebrik ederek ödüllerini verdi. 

çevre
çevreçevreçevreçevreçevreçevreçevreçevreçevreçevreçevreçevreçevreçevreçevreçevreçevreçevreçevre

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Hükümet Konağı 1. Kat Gölcük - 0262412 62 9899 / 412 98 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.