KOCAELİ GÖLCÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"AB´yi Öğreniyorum" Bilgi Yarışması İl Birincisi Gölcük Fen LisesiMilli Eğitim Bakanlığı AB Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün 81 İl ve Kocaeli’nin de arasında bulunduğu 21 farklı pilot ilde uyguladığı “Öğrenciler AB´yi Öğreniyor” isimli projesi kapsamında “Bilgi Yarışması İl Finali” Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fehmi Rasim Çelik’in de katılımları ile İzmit Ahmet Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezinde 29.05.2015 tarihinde gerçekleştirildi.

 

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fehmi Rasim ÇELİK konuşmasında; Ankara’da Kocaeli’yi temsil edecek okula başarılar dileyerek final yarışmasına gelen kurumlarda ki danışman öğretmenler ile organizasyonda emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

 

 

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Hayati Aydın ise yaptığı konuşmada Proje hakkında detaylı bilgiler vererek yarışma kurallarına değindi.

 

 

Bilgi Yarışması tanıtımı ve açıklamalar yarışmacılara ve seyircilere okunduktan sonra Bilgi Yarışması İl Finaline geçildi.  12 ilçe 1.’lerinin katıldığı yarışmada 3’er kişiden oluşan finalistlere 15 soru soruldu. 15 soru sonrasında en yüksek puanı alarak birinci olan Gölcük Fen Lisesi Ankara’da ki Ulusal Finalde yarışmaya hak kazandı. Gebze ilçesinden katılan Kanuni Sosyal Bilimler Lisesi ikinci olurken, Derince Merkez Bankası Anadolu Lisesi üçüncü olarak yarışmayı tamamladı.

 

 

Bilgi yarışması sonrasında 1. Okula  Bisiklet, 2. Okula Gram Altın ve 3. Okula Kitap ödülü verildi.   

     

 

İlimizde yapılan "AB´yi Öğreniyorum" Bilgi Yarışması finalinde İlçemiz Gölcük Fen Lisesi 1. olarak Türkiye finaline katılmaya hak kazanmıştır. Kendilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz... 

 

bilgi_yarsmsıbilgi_yarsmsıbilgi_yarsmsıbilgi_yarsmsıbilgi_yarsmsıbilgi_yarsmsıbilgi_yarsmsıbilgi_yarsmsıbilgi_yarsmsıbilgi_yarsmsıbilgi_yarsmsıfen_lisesibilgi_yarsmsı

 

fen_lisesifen_lisesi

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Hükümet Konağı 1. Kat Gölcük - 0262412 62 9899 / 412 98 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.