KOCAELİ GÖLCÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anıyoruz...

Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu 10 Kasım nedeniyle yayınladığı mesajda, Atatürk`ün ilkeleriyle, düşünceleriyle Türk halkının kalbinde yaşadığını söyledi
Anıyoruz...

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Atatürk´ü ölümünün 76’ıncı yıldönümünde özlem, minnet ve saygıyla bir kez daha anıldığını ifade ederek, “Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal, kuşkusuz aramızda değil. Ama yaşıyor; kalplerde, düşüncelerde yaşıyor, ilkeleriyle yaşıyor. O, millet egemenliğine inanmış, çağdaş demokrasinin en geniş anlamda temellerini atmıştır. O bakımdan kendisini, yaptıkları karşısında minnetle anmak görevimizdir” dedi. Atatürk’ün muhteşem bir asker ve eşsiz bir devlet adamı olduğunu söyleyen Milli Eğitim Müdürümüz Ercan Gülsuyu, “Atatürk, Türk milletinin geleceğini değiştirmekle kalmayıp kazandığı Kurtuluş Savaşı ve gerçekleştirdiği devrimlerle dünyanın mazlum milletlerine de yol gösterici olmuştur. Atatürk, muhteşem eseri olan bağımsız ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti ile bütün dünyanın hayranlığını kazanmıştır. Atatürk´ün, çağdaş düşüncelere dayalı, gelişmeye, yükselmeye ışık tutan görüşlerini içtenlikle benimseyerek uygulamak, milletimiz için vazgeçilmez ve değişmez bir ilkedir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü aramızdan ayrılışın 76´ıncı yıldönümünde saygı, şükran ve rahmetle anıyorum” diye konuştu.

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Hükümet Konağı 1. Kat Gölcük - 0262412 62 9899 / 412 98 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.