KOCAELİ GÖLCÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Annemle Okuyoruz, Yarışıyoruz, Kazanıyoruz’un finali ve ödül töreni yapıldı

Öğrencilerin ve velilerin kitap okuma alışkanlıklarını artırabilmesi için Gölcük İlçe Milli Eğitim tarafından düzenlenen Annemle Okuyoruz, Yarışıyoruz, Kazanıyoruz isimli yarışmanın 5’incisinin finali bugün Dumlupınar Ortaokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi
Annemle Okuyoruz, Yarışıyoruz, Kazanıyoruz’un finali ve ödül töreni yapıldı

Öğrencilerin ve velilerin kitap okuma alışkanlıklarını artırabilmesi için Gölcük İlçe Milli Eğitim tarafından düzenlenen Annemle Okuyoruz, Yarışıyoruz, Kazanıyoruz isimli yarışmanın 5’incisinin finali bugün Dumlupınar Ortaokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Liseler ve ortaokullar arasında yapılan yarışmanın ön elemesi 9 Nisan 2015 Günü 510 anne ve öğrencinin katılımıyla Barbaros İlkokulu’nda yapılmıştı. 5. Geleneksel yarışmanın ön elemesinin gerçekleştirilmesinin ardından bugün 6 anne ve 6 öğrenci final yarışmasına kaldı. 5’incisi düzenlenen yarışmaya bu zamana kadar 2 Bin 641 öğrenci ve anne katıldı, toplam 47 Bin 720 kitap okundu.

 

ANNE VE ÖĞRENCİLERE SORULAR SORULDU                                                   

Annemle Okuyoruz, Yarışıyoruz, Kazanıyoruz isimli yarışmanın finaline Gölcük İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Yavuz, Şube Müdürü Naim Yüksel, Gölcük Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Hafiz Arvas, okul müdürleri, çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı. Yarışmada anne ve öğrencilere tek cevap hakkı ile sorular soruldu.

 

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER

Yarışmanın sonucunda gerçekleştirilen ödül törenine Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı ve Gölcük İlçe Millim Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu da katıldı. Annemle ‘Okuyoruz, Yarışıyoruz, Kazanıyoruz’ projede liseler arası yarışmada Fen Lisesi’nden Tuğçe ve Filiz Tiryaki 1. Atatürk Anadolu Lisesi’nden İrem ve Asuman Özdemir 2. Gölcük Anadolu Lisesi’nden Hikmet ve Sevil Şen 3. Oldu. Yarışmanın ortaokullar arası gerçekleştirilen bölümünde ise Dumlupınar Ortaokulu’ndan Bulut Zencir ve Canan Canburkan 1. Mecit Kavan İmam-Hatip Ortaokulu’ndan Şevval Canan Kurt 2. ve Kavaklı Şehit Onbaşı Adem Başoğlu Ortaokulu’ndan Eda Deniz ve Gül Özdemir 3. oldu.

 

‘TOPLUMUMUZUN KİTAP OKUMASI SON DERECE GÜZEL’

Düzenlenen yarışmanın ödül törenine katılan Kaymakam Adem Yazıcı yaptığı konuşmasında “Bu yarışmamıza 2010–2011 yıllarında 632 anne ve öğrenci katılmıştı, 2011–2012 yıllarında 545 anne ve öğrenci, 2012–2013 yıllarında 437 anne ve öğrenci, 2013–2014 yıllarında 517 anne ve öğrenci katılırken bu yıl ise 510 anne ve öğrenci katıldı. İnşallah ilerleyen yarışmalarımızda bu sayılarımızı daha fazla yükselteceğiz. Neticede toplumumuzun kitap okuması son derece güzel. Annelerinde bu doğrultuda çocuklarının yanında olması ise ayrıca bir keyif veriyor. Bu bağlamda yarışmaya katılan öğrencilerimizi, velilerimizi, jürimizi ve emeği geçen bütün herkesi tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum. Ayrıca dereceye giren öğrencilerimize verilecek olan altınlarımızı karşılayan Sarıoğlu Kuyumculuk’tan Hasan Sarıoğlu’na da teşekkür ediyorum” dedi. Kaymakam Adem Yazıcı’nın yapmış olduğu konuşmanın ardından dereceye giren öğrencilere bisiklet ve altın verildi.

 

 

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Hükümet Konağı 1. Kat Gölcük - 0262412 62 9899 / 412 98 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.