KOCAELİ GÖLCÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DONANMADAN ÖĞRENCİLERE KARNE HEDİYESİ

Ülkemizin gözbebeği olan, Gölcük Donanma Komutanlığı, kapılarını bu kez öğrenciler için açtı. Donanma Komutanlığı, Kavaklı Şehit Onbaşı Adem Başoğlu Ortaokulu ve Piri Reis İlkokulu öğrencilerinden oluşan 59 öğrenciyi alınacak karneler öncesinde, TCG Barbaros Fırkateyn’ini ve TCG Atak gemilerinde ağırlayarak, bir anlamda karne hediyesi verdi
DONANMADAN ÖĞRENCİLERE KARNE HEDİYESİ

Gölcük Donanma Komutanı Oramiral Veysel Kösele komutasındaki, Donanma Komutanlığı tarafından yarıyıl tatili öncesinde öğrencilere, denizciliği sevdirmek ve Donanma Komutanlığı bağlısı gemileri tanıtmak amacıyla, önceki gün Kavaklı Şehit Onbaşı Adem Başoğlu Ortaokulu ve Piri Reis İlkokulu’nda öğrenim gören, 59 öğrenciyi bugün alınacak karneler öncesinde,  TCG Barbaros Fırkateyn’ini ve TCG Atak gemilerinde ağırlayarak, bir anlamda karne hediyesi verdi. Öğrenciler komutanlar eşliğinde TCG Barbaros Fırkateyn’ini ve TCG Atak’ı gezdi. Öğrenciler gemileri gezmekten büyük mutluluk duydu.

 

Poyraz Limanına gelen öğrenciler, faaliyetler kapsamında Kuzey Görev Grup Komutanı Tuğamiral Ayhan Bay, 3’üncü Muhrip Filotillası Komodoru Dz. Kur. Alb. Mevlüt Keleş ve Harp Filosu Komutanlığı Kurmay Başkanı Dz. Kur. Alb. Murat Erdem tarafından karşılandı. Kavaklı Şehit Onbaşı Adem Başoğlu Ortaokulu ve Piri Reis İlkokulu’nda eğitim gören 59 öğrenciye, Dz. Kur Yb. Mehmet Aytekin komutasındaki TCG Barbaros Fırkateyn’i helikopter hangarında, gemiyi tanıtıcı brifing verildi ve öğrencilere gemi gezdirildi. Ve Dz. Kur. Bnb. Ramazan Kahraman komutasındaki TCG Atak hücumbotu öğrencilere gezdirildi. Ayrıca öğrencilere görevli komutanlar eşlik ederken, komutanlar öğrencilere gemi hakkında ve denizcilik hakkında merak ettikleri soruları cevaplandırdı.

 

Daha sonra, Deniz Harp Silah ve Araçları Müzesine götürülen öğrencileri burada, Gölcük Dz. Ana Üs Komutanı Tuğamiral Hayrettin İmren, Gölcük Dz. Üs Kurmay Başkanı Dz. Kur. Alb. Eyüp Ertürk, ve Hizmet Destek Birlikleri Komutanı Dz. Alb. Ufuk Dirican karşıladı. Öğrencilere Deniz Harp Silah ve Araçları Müzesi gezdirilerek, gezi kapsamında Deniz Harp Silah ve Araçları Müzesi Komutanı, Dz Yzb. Soner Şahin tarafından müzede sergilenen araç ve silahlara ilişkin bilgiler verildi. 

 

21-01-201621-01-201621-01-201621-01-201621-01-2016

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Hükümet Konağı 1. Kat Gölcük - 0262412 62 9899 / 412 98 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.