KOCAELİ GÖLCÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Seminerleri Talep Formu için Tıklayınız...

Eğitimler 40 kişi kontenjana sahiptir.
Eğitim Seminerleri Talep Formu için Tıklayınız...

Eğitim sistemine katılımcı yaklaşımla yenilikler getirmek ve sistemin bütününe örnek oluşturmak amacıyla, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve sivil toplum kuruluşları tarafından hazırlanan “okul temelli projeler”; eğitim kurumları, halk ve sivil toplum kuruluşları arasında işbirliğinin artırılmasına, ayni ve nakdî katkıların sağlanmasına, eğitim sorunlarının yenilikçi yöntemlerle çözülmesine katkı sağlamaktadır.

Kamu kurum ve kuruluşlarının açılan fon ve kaynaklardan maksimum seviyede yararlanabilmelerini sağlamak, ortak payda olan başarının arttırılması ve bu süreçte yapılan hataların en aza indirilmesi amacı ile Müdürlüğümüz tarafından kurum ve kuruluşlarımızda görev yapan personellerimize yönelik Türkiye Ulusal Ajansı ve Avrupa Komisyonu Eğitim, Görsel, İşitsel Yürütme Ajansına hazırlanacak olan AB projeleri, Yerelde ve bakanlık düzeyinde açık ve açılacak olan hibe programları ve kalkınma ajansı fonlarına başvuru konularında yerelde uygulanması düşünülen esnek yapılı bir hizmet içi eğitim semineri faaliyeti planlanmaktadır. 

Türkiye´nin Avrupa Birliği´ne katılımı süreci içerisinde kamu kurum ve kuruluşlarının açılan bu hibeler ve fonlardan azami derecede yararlanması kişisel ve kurumsal anlamda önem arz etmektedir.

Personellerimizden gelecek olan talepler doğrultusunda Aralık 2015, Ocak ve Şubat, Mart 2016´da aylarında 2 farklı türde 12 eğitim planlaması yapılmıştır.

  1. Hizmetiçi Eğitim Sertifikalı 5 gün (30 Saat) sürecek olan Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) ve 2016 teklif çağrısı ERASMUS+ genel tanıtım ve programlara giriş.
  2. Katılım sertifikalı eğitim semineri 3 gün (15 saat) sürecek olan ERASMUS+ Ana Eylem 1 ve 2 kapsamındaki başvuru formu yazım eğitimi.

 Personellerimiz her iki eğitilmede başvuru yapabileceklerdir fakat 2 numaralı eğitim seminere katılmak isteyenlerin 1 numaralı hizmetiçi eğitim almış ve biliyor olması tavsiye edilir.

 Farklı tarih ve saatlerde kurgulanan eğitim çalışmaları ilimiz asli eğitim öğretim çalışmalarını aksatmayacak şekilde planlanmaya çalışılmıştır. Bu sebeple;

·Eğitim öğretim tarihlerinde yapılacak olan hizmetiçi eğitim seminerleri 16:00 ila 20:40 saatleri arasında günlük 6 saat, toplamda 30 saat olarak,

·Eğitim öğretim tarihlerinde yapılacak olan eğitim semineri (mesleki eğitim için olanları)  17:30 – 21:30 saatleri arasında günlük 5 ders saati üzerinden 3 günlük olarak toplam 15 saat olarak planlama yapıldı. Tercihini yapacak olan personellerimiz kendilerine ve kurumlarına uygun olan yer ve saatlere seçimlerini yapabilirler.

Her iki eğitimlere de katılmak isteyen personellerimiz anket sorularında her ikisini de doldurarak cevap verebilirler. Tek bir eğitim isteyen personellerimiz istediğini işaretleyerek diğerini boş bırakabilirler.

Her iki eğitim planlaması (hizmetiçi eğitim ve eğitim semineri) taslak olarak oluşturulmuş olup sizlerden gelecek olan taleplere göre son şekli verilecektir.

Her eğitim çalıştayları şeklinde interaktif bir çalışma ortamı olacağından dolayı katılım sayısı uygun sayı olarak 40 kişi olarak belirlenmiştir.

          Bahsi geçen seminere katılmak isteyenlerin, aşağıda belirtilen sorulara verecekleri cevap ile Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğü PEK - Projeler Ekibi tarafından Eğitim Planlaması yapıldıktan sonra gerekli Valilik Oluru alınarak kurumlarına ve e-posta adreslerine süreç ile ilgili resmi bilgilendirmeler yapılacaktır. 

 

Eğitim Seminerleri Talep Formu için Tıklayınız...

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Hükümet Konağı 1. Kat Gölcük - 0262412 62 9899 / 412 98 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.