KOCAELİ GÖLCÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelli Öğrenciler Tabletlerine Kavuştu

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan "ENGELSİZ BİLİŞİM PROJELERİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ" kapsamında bin öğrenciye dağıtılan tablet bilgisayarlardan iki tanesi ilçemizde yaşayan engelli öğrencilere verildi.
Engelli Öğrenciler Tabletlerine Kavuştu

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan "ENGELSİZ BİLİŞİM PROJELERİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ" kapsamında  eğitim çağında olup ancak eli veya kolu olmayan yada bilgisayar kullanamayacak düzeyde elini veya kolunu kullanamayan yaklaşık bin öğrenciye tablet bilgisayar verildi. Tablet bilgisayarlar öncelikle dağıtılacak öğrencilerin bulundukları İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderildi. Sonrasında ise İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan GÜLSUYU ve Şube Müdürümüz Sayın Murat YAVUZ tarafından ailelerine ulaştırıldı.

 

TABLET BİLGİSAYARLAR SAHİPLERİNE ULAŞTIRILDI


Bizzat öğrencilerin kendilerine teslim edilen tablet bilgisayarların iki tanesi ise ilçemizde verildi. Tablet bilgisayarlar ilçemizde dün Gölcük Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan GÜLSUYU ve Şube Müdürümüz Sayın Murat YAVUZ tarafından sahiplerine ulaştırıldı. Bu kapsamda ilk olarak Piyalepaşa Mahallesinde oturan Gölcük Anadolu Kalkınma Vakfı Kız Meslek Lisesi 10. Sınıfına geçen öğrenciye Şule YAZICI´ya verildi. Lise ikinci sınıfa geçen Şule YAZICI duyduğu mutluluğu ifade etti.

 

DEVLETİMİZ BİRÇOK İMKANI SEFERBER ETMEKTEDİR.

Tablet bilgisayarların ikincisi yine Piyalepaşa Mahallesi´nde oturan ve Yaşama Sevinci Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencisi Erva TÜYSÜZ´e verildi. Küçük kız öğrencisi tablet bilgisayarı alırken oldukça mutlu anlar yaşadı. 

İlçe Milli Eğitim müdürü Sayın Ercan GÜLSUYU, "Öncelikle çocuklarımızın yaşama tutunmalarını kolaylaştırabilmek ve onların eğitimlerine destek vermek amacıyla böylesine bir projenin başlatılmış olmasıi oldukça güzel bir projedir. İnşallah böylesine güzel projelerimizin sürekli devam etmesini diliyoruz. Neticede bizim çocuğumuzun normal bir şekilde yaşamaya eğitim almaya ve hayatının belirli noktalarında bir yerlere gelebilmesi gibi en doğal hakları vardır. Dolayısıyla yavrularımıza bu imkanları sunabilmek adına Milli Eğitim Bakanlığı´mız ve devletimiz birçok imkanının seferber etmektedir." dedi.

 

fatih_proje_tabletfatih_proje_tabletfatih_proje_tabletfatih_proje_tabletfatih_proje_tablet

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Hükümet Konağı 1. Kat Gölcük - 0262412 62 9899 / 412 98 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.