KOCAELİ GÖLCÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geleneksel Ebru Kursu Sergiye Dönüştü

Gölcük Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Gölcük Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen Ebru kurslarında eğitim gören öğrencilerin hazırladığı eserler sergilendi.8 aydır devam eden kurslarda yapılan ‘Ebru ve Hat Sanatı’ eserleri Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Halk Eğitim Müdürü Mehmet Hafiz AK Parti İlçe Başkanı İdris Alp, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katılımı ile Gölcük Anadolu İmam Hatip Lisesi’ inde sergilendi.
Geleneksel Ebru Kursu Sergiye Dönüştü

 

 

 

Anadolu İmam Hatip Lisesi´nde 8 ay boyunca verilen eğitimlere katılan 30 öğrenci ve 3 öğretmenin hazırladığı 100´e yakın eser sergilendi.Eğitimin yanı sıra kültürel, sosyal ve sportif alanlarda çalışmalar yaptıklarını belirten Okul Müdürü Necmettin Çil´de, çalışmalarına yardımcı olan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü yetkililerine teşekkür etti. Talep ettikleri kurs için usta öğretici yönlendirerek çalışmaları başlattıklarını belirten Çil; "Öğrenci ve öğretmenlerimizin talepleri ile Halk Eğitim Merkezimize Ebru ve Hat Sanatı ile Karakalem çalışmaları için işbirliği gerçekleştirdik. Çalışmalarımızın meyvelerini bugünkü açtığımız sergi ile aldık. Öğrencilerimiz gerçekten çok güzel eserler ortaya sundu. Hepsini tek tek tebrik ediyorum" şeklinde konuştu.

sergisergisergisergi

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Hükümet Konağı 1. Kat Gölcük - 0262412 62 9899 / 412 98 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.