KOCAELİ GÖLCÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gölcük Engelliler Derneği Görme Engelliler Komisyonundan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ercan Gülsuyu’na Ziyaret

Gölcük Engelliler Derneği Görme Engelliler Komisyonu, Braille (Kabartma Yazı) Alfabesi ve Öğretim Yöntemleri Kursu Açıyor
Gölcük Engelliler Derneği Görme Engelliler Komisyonundan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ercan Gülsuyu’na Ziyaret

Gölcük Engelliler Derneği Görme Engelliler Komisyonu Başkanı Mevlüt Önerbay ve komisyon üyeleri Salih Selçuk Doğan, Engin ve Gürsel Albayrak 19.10.2016 Çarşamba günü İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ercan Gülsuyu’nu ziyaret etti.

Önerbay: “ Gölcük Engelliler Derneği, Görme Engelliler Komisyonu olarak, görme engellilerin eğitimi konusunda çeşitli kurslar düzenlerken, bir yandan da görme engellilerin yaşam biçimi, ihtiyaçları ve sorunları konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla çeşitli çalışmalar yapıyoruz.

Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarından eğitim almak isteyen görme engelli bireylerin kaynaştırılmış eğitim olanaklarından yararlanabilmesini kolaylaştırmak ve toplumumuzun bilgi ve kültür düzeyini yükseltmeyi amaç edinmiş olan değerli eğitimcilerimize görme engellilerin eğitimleri konusunda gerekli olan Braille (Kabartma Yazı) alfabesi ve öğretim yöntemleri konusunda destekleyici kurslar düzenlemeyi planlıyoruz

İlk kurs Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın İbrahim Karaosmanoğlu’nun engelliler danışmanı Dilek Karaca tarafından verilecek.

Kurs 19.11.2016 tarihinde başlayıp 15.04.2017 tarihinde sona erecektir. Cumartesi ve Pazar günleri saat 12.00 – 16.00 arasında Gölcük Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezinde yapılacak olan kursumuza tüm öğretmenlerimizi davet ediyoruz.” dedi. 

 

 20-10-201620-10-2016

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Hükümet Konağı 1. Kat Gölcük - 0262412 62 9899 / 412 98 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.