KOCAELİ GÖLCÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ercan Gülsuyu’nun Orta Öğretim Geçiş Tercih Çalışmaları Hakkındaki Açıklaması

Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ercan Gülsuyu’nun Orta Öğretim Geçiş Tercih Çalışmaları Hakkındaki Açıklaması

Ortaöğretim Kurumları Geçiş Sistemi Tercih ve Yerleştirme işlemleri 15 Temmuz 2015 - 25 Temmuz 2015 tarihleri arasında yapılacaktır. Yerleştirmeye esas puanlar, okulların yüzdelik dilimleri ve kontenjanlar ise 29 Haziran 2016 Çarşamba günü açıklanacaktır.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan GÜLSUYU: "Her öğrenciye 25 okul tercih hakkı verilecek ve yedek yerleştirme yapılmayacak. Tercih başvurusunda bulunmayan öğrencilerin kaydı otomatik olarak açık öğretim kurumlarına yapılacak. Özel öğretim kurumlarına kesin kaydını yapmış olanlar tercih hakkını kullanmış sayılacak. Hiçbir tercihine yerleşemeyen öğrenciler açık öğretim kurumlarına yerleştirilecek." dedi.  Ayrıca, "Özel okullarının kayıt işlemlerinin 30 Haziran 2015-14 Temmuz 2016 tarihleri arasında tamamlanacağını, güzel sanatlar lisesi ve spor liselerine öğrenci kayıtlarının ise 22 Temmuz´da yapılacağı” bilgisini paylaşan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, veli ve öğrencilere şu tavsiyelerde bulundu:

 

“İlçemiz genelinde dört eğitim bölgesinin her birinde birer taneden dört ve Gölcük RAM bünyesinde de bir adet olmak üzere toplam 5  tercih danışmanlığı komisyonu oluşturduk. Bütün bu çalışmalara yönelik dikkat edilecek hususları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğümüz web sayfalarında yayınladık. Öğrencilerimizden, ortaöğretim kurumlarını tercih ederken rastgele değil, kişisel yetenekleri ve ilgileri doğrultusunda hareket etmeleri daha isabetli olacaktır. Ayrıca, öğrencilerin lise tercihlerini yaparken Gölcük´teki okullara öncelik tanımlarını istiyorum. Çünkü birlikte ilçemizi başarı sıralamasında daha da üst sıralara çıkarmak amacımızdır."

 

                                                                                                                               Ercan Gülsuyu

                                                                                                                     Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Hükümet Konağı 1. Kat Gölcük - 0262412 62 9899 / 412 98 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.