KOCAELİ GÖLCÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GÖLCÜK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN GÜLSUYU´NUN 30 AĞUSTOS MESAJI

GÖLCÜK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN GÜLSUYU´NUN 30 AĞUSTOS MESAJI

30 Ağustos Zafer Bayramı dünya tarihine damga vuran, Türk milletinin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından, ulusumuzun övünç kaynağı, şanlı tarihimizin özel günlerinden birisidir.

1922 yılında 26 Ağustos´ta başlayıp, 30 Ağustos´ta Dumlupınar´da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkumandanlığında Şanlı Ordumuzun ve milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi dünyaya verilen bir mesajdır. Yeni Türk devletimiz olan Türkiye Cumhuriyetinin temeli bu zaferle sağlamlaştırılmış ve ebedi hayatı burada şeref tacını giymiştir.

Yine çok iyi bilinmelidir ki dünya durdukça bu millet denge unsuru olarak var olacak, var olduğu sürece de varlığından, birliğinden ve dirliğinden asla taviz vermeyecektir. Yakın zamanda iç ve dış şer odaklardan güç alarak yeniden eyleme başlayan bölücü terör örgütünün gerçekleştirdiği saldırılarda şehit olan güvenlik güçlerimizin acısı yüreğimizi dağlasa da; "Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet" ilkesi etrafında bütünleşen milletimiz, inşallah, bugün yaşadığımız tehditleri de bertaraf edecektir.

Bizler ise kahraman atalarımızdan aldığımız güçle, çağdaş uygarlık yolunda kararlı bir şekilde ilerlemek ve ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarmak için birlik ve beraberlik içerisinde var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu düşüncelerle Kahraman Ordumuz başta olmak üzere halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı´nı kutluyor, bu topraklarda hür ve kendi bayrağımız altında yaşamamızı kanları ve canları pahasına sağlayan başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman gazilerimizi ve şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

 

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Hükümet Konağı 1. Kat Gölcük - 0262412 62 9899 / 412 98 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.