KOCAELİ GÖLCÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gölcük Meslek Edindirme Kursları (GÖLMEK) Resim Sergisi Açıldı

Gölcük Belediyesi’nin düzenlediği, Gölcük Meslek Edindirme Kursları (GÖLMEK) Resim Sergisi Açılışı, önceki gün geniş bir katılımla, Gölcük Belediyesi Sanat Merkezi’nde açıldı. Ressam Banu Devrim’in açtığı kursun açılışına, Kaymakam Adem Yazıcı ile Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu ile çok sayıda davetli katıldı  
Gölcük Meslek Edindirme Kursları (GÖLMEK) Resim Sergisi Açıldı

DEVRİM VE KURSİYERLERİ

YALNIZ BIRAKMADILAR

Gölcük Belediye Sanat Galerisinde gerçekleştirilen Banu Devrim’in Resim Sergisi açılışına Kaymakam Adem Yazıcı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu ile çok sayıda sanatsever ve davetli grubu katıldı. Resim sergisindeki birbirinden güzel eserler, vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Gölcük Belediyesi ve Gölcük Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa açılan Resim Kursu, Gölcük halkına ve resim severlere Sanata ulaşma imkanı tanıyor. Resim Kursu Hocası, aynı zamanda Ressam olan Banu Devrim eğitimindeki 18 kursiyer, günde 8 saat, haftada iki gün resim ve sanat eğitimi alarak, içlerindeki resim aşkına bu Resim Sergisi ile birlikte anlam kazandırdılar.

 

“SANAT YOLLARI AÇIK OLSUN”

Resim Kursu Hocası Ressam Banu Devrim, “Dört sene önce İstanbul’dan Gölcük’e yerleştik. Gölcük Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde, Resim dersleri vermeye başladım. Üç senedir öğrenci yetiştiriyorum. Değerli kursiyerlerimizin yer aldığı Resim Sergisinde, 60 adet Eser’i Gölcük Sanat Galerisinde Sanatseverlerle buluşturduk. Kursiyerlerimiz son derece özverili ve başarılı çalışmalar gerçekleştirdiler. Bundan dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum, sanat yolları hep açık olsun. Kendi adıma bir misyon üstlendim. Ne kadar çok insana resmi sevdirebilirsem, o kadar çok kendimi mutlu hissederim. Çünkü sanat insanla hayatı yakınlaştırır.  Sanat hep süreçtir. Bu süreçte eğlenceli olmalıdır. Yazarak, şarkı söyleyerek, heykel yaparak, resim çizerek daha mutlu oluyorsanız, mutlaka yapın. Sanatın yaratıcı ve iyileştirici gücüne inanın ve en önemlisi beklentisizce sevin” dedi.

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Hükümet Konağı 1. Kat Gölcük - 0262412 62 9899 / 412 98 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.