KOCAELİ GÖLCÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gölcük’te Eğitim-Öğretimde Başarıyı ve Kaliteyi Arttırma Değerlendirme Toplantısı

   
Gölcük’te Eğitim-Öğretimde Başarıyı ve Kaliteyi Arttırma Değerlendirme Toplantısı

 

“GÖLCÜK’TE EĞİTİM KONUSUNDA ATILAN ADIMLAR TÜM TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLDU”

Gölcük’te Eğitim-Öğretimde başarıyı ve kaliteyi arttırma değerlendirme toplantısı 05 Şubat 2016 Cuma Günü Saat 14.30´da Kocaeli Sanayi Odası Dumlupınar Ortaokulu toplantı salonunda gerçekleştirdi.

Toplantıya Kaymakam Yazıcı’nın yanı sıra Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Faruk Keskin, İlçe Jandarma Komutan Vekili Üsteğmen Mehmet Tekin, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Kocaeli Üniversitesi Gölcük Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fahrettin Öveç, KOÜ Değirmendere Ali Özbay MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mine Can, Gölcük Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Hafiz Arvas, Kaymakamlık Daire Müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, ilçemizde görev yapan mahalle muhtarları, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

 

“Eğitimde kalitenin artmasını hedefliyoruz”

07-02-2016

Toplantıya bir dakikalık saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı’mızın okunmasından sonra başlandı. Toplantıda ilk konuşmayı yapan Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, “Gölcük, eğitim konusunda gerçekten önemli bir ilçe. İlçemizde eğitimci olmak, öğrenci olmak çok güzel. Bizler, öğrencilerimizin iyi bir eğitim alması, öğretmenlerimizin de rahatça eğitim hizmetini yapmalarını amaçlıyoruz. Eğitim sürecimizi, sizlerin katılımları sayesinde değerlendiriyoruz ve bunu iyi bir şekilde yapmaya çalışıyoruz. Bu zamana kadar ilçemizde yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı, sizlere göstermek istedik ve bugün burada böyle bir toplantıyı gerçekleştiriyoruz. Eğitimde kalitenin artmasını hedefliyoruz. Ne kadar kaliteli bir eğitim olursa o kadar başarı oranı olur. Buraya gelerek sunumumuza katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

 “En iyi yatırım, geleceğe yatırımdır”

07-02-2016İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu’nun ardından Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş sözü aldı. Başkan Ellibeş, “Burada herkes, ilçemizin bir adım daha ileriye gitmesi için çaba sarf ediyor. Ülkemizin geleceği adına yaptığımız çalışmalar ile her zaman daha iyisini hedeflemekteyiz. En iyi yatırım, geleceğe yatırımdır. Bizler de geleceğimiz olan çocuklarımız için ne kadar yatırım yaparsak o kadar karşılık alırız. İlçemizde eğitim anlamında oldukça faydalı, çok kaliteli hizmetler oldu. Gölcük’e birçok okul kazandırıldı. Buraya kadar çok yol kat ettik ama yine ilerlemeye devam edeceğiz. Her zaman ortak bir şekilde hareket ederek sorunların üstesinden geleceğiz ve hep birlikte, birlik olarak sorunları rahatça aşacağız. Sayın Kaymakam’ımıza ve buraya katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 
“İlçemizdeki eğitim durumundan memnunuz”

07-02-2016Toplantıda son konuşmayı ve ardından ilçemizdeki eğitim olanakları ile yapılan yatırımları anlatan sunumu, Kaymakam Adem Yazıcı yaptı. Yazıcı, konuşmasında “Öncelikle, gerçekleştirdiğimiz toplantıya katılımlarınızdan ötürü her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İlçemizde son 5 yılda oldukça fazla bir eğitim yatırımı gerçekleşti ve gerek öğretmenlerimiz gerekse de öğrencilerimiz için daha kaliteli eğitim kurumları yapıldı. Amacımız, eğitimdeki başarıyı arttırmak ve ilçemizdeki eğitim seviyesini daha yukarılara taşımaktır. Geleceğimiz olan gençlerimizi ne kadar iyi bir şekilde yetiştirirsek o kadar başarılı, o kadar geleceğine katkı sunan, başarılı nesiller elde etmiş oluruz. Geleceğimize yaptığımız yatırım, daha kaliteli bir hayatın gelmesine vesile olur. Bizlerin de gerek ilçemizde gerekse de ülkemizde en büyük umudu, gençlerimiz ve onların daha iyi bir nesil olmalarıdır. Bizler, gençlerimizi geleceğe hazırlamak, onlara daha iyi fırsatlar sunmak amacıyla çalışmalar yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. İlçemizde yapılan çalışmaların yanı sıra, sizler de ilçemizde neler yaparsak gençlerimize faydamız dokunacağı yönünde fikirlerinizi bizlere her zaman iletebilirsiniz. Şu an ilçemizdeki eğitim durumundan hepimiz memnunuz. Tabii ki bunun daha da artmasını temenni ediyoruz. İlçemizden her zaman ilk üç içerisinde öğrenciler çıkıyor. Bu da bizlerin ve öğrencilerimizin bir başarısı” dedi.

 

Sunumda eğitimle ilgili bilgiler verildi

Kaymakam Yazıcı, konuşmasının ardından yaptığı sunumda ilçemizdeki okullar hakkında bilgiler verdi. İlçemizde toplam 54 adet temel eğitim okulları, 16 adet ortaöğretim okulları, 5 adet özel eğitim uygulama merkezi, 4 adet bağlı kurum, 26 adet özel öğretim kurumları, toplamda 70 adet resmi, 36 adet özel olmak üzere 106 eğitim kurumu bulunuyor. Gölcük’te örgün öğretimdeki öğrenci sayısı 27 bin 170 olarak kaydedilirken 1574 adet de öğretmen bulunuyor. 1125 dersliğin olduğu ilçemizdeki tüm okullarda, derslik başına 24 öğrenci düşüyor. Kaymakam Yazıcı, yaptığı sunumun devamında, yapımı tamamlanan yatırımların yanı sıra yeniden yapılacak olan yatırımlar hakkında da bilgiler verdi. Beş yeni ihalenin yapılacağı ilçemizde, toplam 105 derslikli 5 yeni okul daha yapılacak. Sunumda öğrencilerin başarılarına da değinilirken ilçemizdeki başarının arttığı da gözlendi. Sunumda son olarak planlanan projeler hakkında da bilgiler verildi.

 

 

09-02-201609-02-201609-02-201609-02-201609-02-201609-02-201609-02-2016
09-02-2016
09-02-201609-02-2016
 

 

  

 

 

 

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Hükümet Konağı 1. Kat Gölcük - 0262412 62 9899 / 412 98 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.