KOCAELİ GÖLCÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Eğitim Merkezinde Büyük Sergi

Milli Eğitim Bakanlığı Halk Eğitim Merkezi tarafından gerçekleştirilen El sanatları Kursu sergisi Gölcük Kaymakamı Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Halk Eğitim Müdürü Mehmet Hafiz tarafından gerçekleştirildi.
Halk Eğitim Merkezinde Büyük Sergi

Açılan kurslarda eserlerini sergileyen kurs öğretmenleri; Melike Bagyer Giyim ve Mefruşat, Semra Şerif El Nakışı, Safiye Ekin Hazır Giyim, Nurcan Karakan İğne Oyası, Asena Yaşar Gümüş Takı İşleme, Yasemin Küçükateş El Nakışı, Yeşim Ayşe Işık El Sanatları Keçe Aksesuar, Emine Çetiner  yaptıkları eserleri yıl sonu sergisi ile Halk Eğitim Merkezinde görücüye çıkardı.

 

 

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş "Her yaşta insan mutlaka yaşamı içerisinde bir takım bilgileri kavrama ve öğrenme yolundadır. Bu anlamda kursiyerlerimiz öğrendiklerini, becerilerini ürünlerine yansıttılar. Ve aylarca emek sarf ettiler. Öncelikle ben kendilerini gönülden kutluyorum. Nihayetinde günlük yaşamımız içerisinde boş zamanlarını başka türlü faaliyetlerde de geçirebilirlerdi. Ama bu yönü tercih etmeleri hem aile ekonomisine hem de ülke ekonomisine bir katkı hem de sosyalleşme açısından bir rehabilitasyon açısından da çok farklı bir pencere. Ben bu yüzden önce Halk Eğitim camiasını gönülden kutluyorum."dedi.

 

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu " Gördüğümüz iplikler ivmek ivmek sökülüp dokunurken, kumaşlar dikilirken o göz nurları, o emek ve dikkat, sanatın icra edilmesi farklı bir olay. Dileğimiz ve temennimiz odur ki bu ürünleri güzelce üretmeye devam edersiniz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

 

Halk Eğitim Müdürü "Halk Eğitim Merkezi´nin 184 ayrı branşta 1064 kurs 18 431 kursiyer 264 öğretmen ve usta öğreticiyle bacasız bir fabrika gibi istihdam kurumu... Halk Eğitim Merkezleri her yaştan insana ilgi alanlarına göre günümüz eğitim ve öğretim imkanı sağlamaktadır. Halk Eğitim Merkezleri artık beceri geliştiren, sosyal dayanışmanın, birlikte çalışma ve işbirliği yapmanın, gelişen ve değişen ekonomik şartlara uyum sağlamanın arttırıldığı hayat boyu öğrenme merkezlerine dönüşmüştür."dedi.

 

etkinliketkinliketkinliketkinliketkinliketkinliketkinliketkinliketkinlik

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Hükümet Konağı 1. Kat Gölcük - 0262412 62 9899 / 412 98 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.