KOCAELİ GÖLCÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan GÜLSUYU´nun 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan GÜLSUYU´nun 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Mesajı

Şehadet şerbetini seve seve içenlerin bizlere bıraktığı en anlamlı günlerden birini yani" 18 Mart Çanakkale Zaferinin yıl dönümünü idrak etmekteyiz.

Birkaç dakika içerisinde öleceğini bile bile en ufak bir tereddüt dahi göstermeden ileri atılan ve şehitliğe koşan Çanakkale kahramanlarının, kendisine biçilen kefeni parçalayıp atarak tarihe altın harflerle yazdıranların günüdür bu gün.

Her karış toprağının şehit kanıyla sulandığı, metre kareye tam 6 bin merminin düştüğü, Akif´in de dediği gibi bedrin aslanlarına denk, İslamın son ordusunun Allah Allah sesleriyle cennete doğru koştukları gündür bu gün.

Türk milletinin azim ve direncini, vatanı ve milleti için nelerden vazgeçebileceğini gösterdiği, 20. yüzyılın eşiğinde üstün zannedilen ordulara sahip İngiliz ve Fransız askerlerinin bedenlerini Çanakkale´nin serin sularına bıraktıkları gündür bu gün.

Onlar her şeyin bitti sanıldığı bir anda küllerinden doğarak son sözü söylediler ve bu topraklara İslamın mührünü vurdular.

Bu vesile ile cennet vatanımız için canlarını seve seve veren aziz şehitlerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyor, Yüce Allah´tan rahmet diliyorum, ruhları şâd olsun.

                                                                                                                            

                                                                                                          Ercan Gülsuyu

                                                                                                   İlçe Milli Eğitim Müdürü

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Hükümet Konağı 1. Kat Gölcük - 0262412 62 9899 / 412 98 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.