KOCAELİ GÖLCÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ercan Gülsuyu´ndan Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ercan Gülsuyu´ndan Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) Mesajı

·         LYS-4 (Sosyal Bilimler): 10 Haziran 2017 saat 10:00

·         LYS-1 (Matematik): 11 Haziran 2017 saat 10:00

·         LYS-2 (Fen Bilimleri): 17 Haziran 2017 saat: 10:00

·         LYS-5 (Yabancı Dil): 17 Haziran 2017 saat: 14:30

·         LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya): 18 Haziran 2017 saat 10:00

 

Değerli Öğrencilerim,

 

Önce, yukarıda tarih ve saatlerini vermiş olduğum sınavlarla ilgili önemli bir açıklamada bulunmak istiyorum.

 

 Öğrencilerimiz, saat 10:00´da başlayan sınavlarda saat 09:45´ten sonra; saat 14:30´da başlayan sınavda saat 14:15´ten sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.”

 

“Bu yıl uygulanan bu uygulamadan dolayı mağdur olmamanız bizlerin öncelikli temennisidir.”

 

Değerli Öğrencilerim,

 

Vermiş olduğunuz emeklerin, yapmış olduğunuz çalışmaların karşılığını almanın vakti geldi. Gece gündüz demeden uykularınızdan da fedakarlık yaparak çalıştınız, çabaladınız. LYS için "Ekme zamanı geçti, şimdi biçme zamanı." Hayatın büyük resmine baktığınızda sınavlar içerisinde bir sınav yaşayacaksınız. Ne başlangıçtır LYS ne de bir son. Akademik başarıyı hedefleyenler için bir basamaktır. Hayatın amacı değil aracıdır. Bu düşüncelerle sınava ne fazladan bir anlam (olmazsa olmaz gibi) yükleyin ne de onu hafife alın.

 

Değerli Velilerim,

 

Çocuklarımıza beslediğimiz sevgi sınavlardan bağımsız olmalıdır. Başarılı olduklarında çok, başarısız olduklarında az duyulan sevgi çıkarcı bir sevgidir. "Sevgi karşılıksız olmalıdır." Onlarla birlikte sizler de fedakarlıkta bulundunuz, yeri geldi onlarla birlikte uykusuz kaldınız. Ancak şu andan itibaren onlar için verebileceğiniz en önemli şey moraldir. Başarı ya da başarısızlıkta yani her şartta onların yanında olacağınızı hissettirin.

 

Değerli Öğrencilerim,

 

Hayat sınavı içerisinde bir sınav olduğunuzu unutmayınız, moralinizi yüksek tutunuz. Sınav salonundan çıktığınızda göreceksiniz ki her şeye rağmen “Hayat devam ediyor." Gireceğiniz tüm sınavlarda başarılı olmanız dileğiyle...


Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Hükümet Konağı 1. Kat Gölcük - 0262412 62 9899 / 412 98 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.