KOCAELİ GÖLCÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ercan Gülsuyu´ndan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) Mesajı

Ekme zamanını geride bıraktık, artık biçme zamanı...
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ercan Gülsuyu´ndan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) Mesajı

Değerli Öğrencilerim,

 

Sözlerime, önce bu yıl  sınavla ilgili ilk defa uygulanacak olan çok önemli bir iki hatırlatma yapmak istiyorum. 12 Mart 2017 Pazar günü saat 10.00 da yapılacak olan YGS sınavında sınava girecek öğrenciler sabah saat 09.45´ten sonra hiçbir suretle sınava alınmayacaktır. Bununla birlikte sınavdan bir gün öncesi 11 Mart 2017 Cumartesi günü sınava gireceğiniz okulu ziyaret edip sınav yerini görmeniz yasaklanmıştır. Bunu ancak 10 Mart 2017 Cuma gerçekleştirebilirsiniz. İlk defa bu yıl uygulanacak olan bu kurallara dikkat etmenizi istiyorum.


Değerli Öğrencilerim,

 

Vermiş olduğunuz emeklerin, yapmış olduğunuz çalışmaların karşılığını almanın vakti geldi. Gece gündüz demeden uykularınızdan da fedakarlık yaparak çalıştınız, çabaladınız. Artık YGS için "Ekme zamanı geçti, şimdi biçme zamanı." Hayatın büyük resmine baktığınızda sınavlar içerisinde bir sınav yaşayacaksınız. Ne başlangıçtır YGS ne de bir son. Akademik başarıyı hedefleyenler için bir basamaktır. Hayatın amacı değil aracıdır. Bu düşüncelerle sınava ne fazladan bir anlam (olmazsa olmaz gibi) yükleyin ne de onu hafife alın.

 

Değerli Velilerim,

 

Çocuklarımıza beslediğimiz sevgi sınavlardan bağımsız olmalıdır. Başarılı olduklarında çok, başarısız olduklarında az duyulan sevgi çıkarcı bir sevgidir. "Sevgi karşılıksız olmalıdır." Onlarla birlikte sizler de fedakarlıkta bulundunuz, yeri geldi onlarla birlikte uykusuz kaldınız. Ancak şu andan itibaren onlar için verebileceğiniz en önemli şey moraldir. Başarı ya da başarısızlıkta yani her şartta onların yanında olacağınızı hissettirin.

 

Değerli Öğrencilerim,

Hayat sınavı içerisinde bir sınav olduğunuzu unutmayınız, moralinizi yüksek tutunuz. Sınav salonundan çıktığınızda göreceksiniz ki her şeye rağmen “Hayat devam ediyor." Gireceğiniz tüm sınavlarda başarılı olmanız dileğiyle...

 

                                                                                                                                   Ercan GÜLSUYU

                                                                                                                          Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Hükümet Konağı 1. Kat Gölcük - 0262412 62 98 / 412 98 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.