KOCAELİ GÖLCÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ercan Gülsuyu´nun 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

ÖĞRETMENLİK HİÇ BİTMEYEN ÖĞRENCİLİKTİR.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ercan Gülsuyu´nun 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Kendisini mesleğine adamış, yaptıkları işin bedeli hiçbir maddi karşılığa sığmayacak olan, özveri, sabır ve hoşgörü sahibi öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutlamanın heyecan ve gururunu yaşıyoruz.

Öğretmenlik; fedakarlık, ciddiyet, isteyen; Atatürk’ün “  Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.” sözünden hareketle, yüce bir sorumluluk taşıyan, milletleri ileri ya da geri götüren hayati öneme sahip, zor ve bir o kadar da kutsal bir meslektir.

Asırlardır bu topraklarda güçlü devletler kurup mutlu ve huzur içinde yaşamışsak bunun asıl mimarlarının, sevgi dilini kullanan, gençlerin ufuklarını açan hoşgörü ve birlikte yaşama duygusunu aşılayan öğretmenlerimiz olduğunu çok iyi biliyoruz.

Sizler, sorumluluklarınızın farkında olarak, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine taşıyacaksınız. Toplumun liderler, önderler yetiştiren insanları durumunda olduğunuz için bilgilerinizi sürekli tazeleyecek, özellikle teknolojik ve bilimsel gelişmelere açık olacaksınız. Edindiğiniz bilgi ve tecrübeleri öğrencilere aktaracak, onları bir yandan çağın gerektirdiği ilmi gelişme ve beceriyle donatırken, bir yandan da onların milli ve manevi değerlerinin ilerlemesini sağlayacaksınız.

Değerleri yaşatan, geliştiren; değerlere değer katan saygıdeğer öğretmenlerim, şimdilerde küçücük kalplere bıraktığınız izler, daha sonra koca bir medeniyete bırakılan izlere dönüşecektir. Sizler sadece çocukları, gençleri, insanları eğitmiyorsunuz, sizler geleceğimize yön verecek olan fikirleri eğitiyorsunuz.

Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize Cenabı Hak’tan rahmet diliyorum. Emekliye ayrılmış öğretmenlerimize mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür diliyorum. Bu kutlu mesleğin tüm mensuplarının Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.”

Öğretmenler gününüz kutlu olsun!

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Hükümet Konağı 1. Kat Gölcük - 0262412 62 98 / 412 98 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.