KOCAELİ GÖLCÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ercan Gülsuyu´nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

  
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ercan Gülsuyu´nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Her karış toprağı şehit kanıyla sulanmış olan eşsiz mücadelenin adı Kurtuluş Savaşı, sonunda kazanılan zaferin adı da Cumhuriyettir. Kurtuluş mücadelesini “Birlikten kuvvet doğar.” düsturu ile başlatan, aynı safta savaşan, aynı cephede hayatını kaybedip şehadet mertebesine ulaşan ve aynı toprağa defnedilen ecdadımızın şehadetleri üzerine kurulan Cumhuriyet, bir medeniyet projesidir.

Milletçe barış ve kardeşliğin sesini daha da yükselttiğimiz bugünlerde asla unutmayacağımız aziz şehitlerimizin acılarını, kahraman gazilerimizin fedakârlıklarını da yüreğimizde hissediyoruz. 15 Temmuz gecesi verilen Milli Mücadele, Türk halkının  2. Kurtuluş Savaşı mücadelesidir. Bu ruhtur bizi birbirimize bağlı, iri ve diri tutan.

Millet olarak el birliği ve gönül birliğiyle çalışmaya devam etmemiz, kardeşçe birbirimizi kucaklamamız, birbirimize kenetlenmemiz halinde çok daha güçlenecek ve  aydınlık yarınlarımızı hep birlikte kuracağız.

       Ülkemizi, sürekli olarak gelişen ve değişen dünyada hak ettiği konuma getirmek için, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, demokrasisiyle, hukuk devleti normlarıyla, insan hak ve hürriyetleriyle, ekonomisiyle, sanayisiyle, eğitim düzeyi ve her bakımdan mutlu olduğu refah bir Türkiye hedefine ulaşmak için bütün gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz

          Bu vesileyle kutsal vatan topraklarımız ve manevi değerlerimiz uğruna hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anarken; Cumhuriyetimizin 93. yıldönümünü kutluyor; hayırlara vesile olmasını diliyor; hepinizi en derin sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

 

                                                                                                                                      Ercan GÜLSUYU

                                                                                                                            Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Hükümet Konağı 1. Kat Gölcük - 0262412 62 9899 / 412 98 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.