KOCAELİ GÖLCÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ercan Gülsuyu’nun 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

“ Asıl engel bedende değil, yüreklerde; hakkı göremeyen gözlerde.”
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ercan Gülsuyu’nun 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

1992 yılında Birleşmiş Milletlerin kararı ile 3 Aralık “Uluslararası Engelliler Günü” olarak kabul edilmiş; bu karar, 1993 yılı Mart ayında Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komisyonunun 1993/29 sayılı bildirisi ile 3 Aralık Gününün tüm dünyada engellilerin topluma kazandırılması ve haklarının “tam ve diğer insanlara eşit ölçüde” sağlanması amacı için çalışılması gereken bir gün olarak tüm dünyaya duyurulmuştur. Bu tarihten beri 3 Aralık, Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilmiştir.

             Değerli engelli kardeşlerim,

        Sizler kocaman kalplerinizle bazen gerçeği göremeyenlere göz, anlayamayanlara akıl, hakkı tutup kaldıramayanlara el olmaktasınız. Bedenen bir engel taşır gözükseniz de yürekleriniz alemi alacak kadar sevgi ve saygıyla dolu. Yüreği engelli insanların etrafındaki insanlara ve insanlığa ne büyük felaketler yaşattığını vatanımızda ve yakın coğrafyamızda görmekteyiz.

“Demek ki asıl engel bedende değil, yüreklerdeymiş; hakkı göremeyen gözlerdeymiş.”

            Değerli engelli kardeşlerim,

Devletimiz mağduriyetlerinizi de göz önünde bulundurarak sorunlarınıza  kulak verdi. Gerekli yasal düzenlemelerle birlikte istihdam olanakları sağlandı, hayatın akışı içerisinde, mesaimizde  sizlerle birlikteyiz. Birbirimizden bir farkımız yok, bir elmanın yarısıyız.  Yeter ki birbirimize karşı adalet ve hakkkaniyet duygularımızı hiçbir zaman yitirmeyelim. Aslında hepimiz bir engelli adayıyız. Çünkü gelecek günlerin başımıza  neler getireceği bilinmemektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm engelli kardeşlerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutlar, sağlıklı, mutlu, başarılı bir hayat dilerim.

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Hükümet Konağı 1. Kat Gölcük - 0262412 62 9899 / 412 98 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.