KOCAELİ GÖLCÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ercan Gülsuyu´nun İlköğretim Haftası Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ercan Gülsuyu´nun İlköğretim Haftası Mesajı

Değerli yönetici arkadaşlarım, öğretmenlerim ve öğrencilerim,

2017-2018 Eğitim – Öğretim dönemi tüm eğitim camiamıza ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun.

Sevgili Öğrencilerim,

                Yeni bir eğitim-öğretim dönemine girmenin heyecanı içindeyiz. Tüm tatiller gibi bu yaz tatilininiz de nihayetine erdi, son buldu. Artık ders başı yapmanın, kalemle kağıdın arkadaşlığına ortak olmanın zamanı geldi. Sizler geleceğin bilim insanı, öğretmenleri, yöneticilerisiniz. Bu vasıflar çağın teknolojik gelişmelerini takip eden, kendisini yetiştirmiş, çağı yakalayan insanlar olmanızı gerektirir .Bununla birlikte insani değerlerini koruyan, bayrağına, tarihine ve milletine bağlı, hür bir düşünce yapısına sahip olmalısınız.

Değerli Velilerimiz,

                Bu yeni eğitim öğretim döneminde de sizlere de büyük görevler düşüyor. Çocuklarınızın gelişimlerini ve başarılarını takip ederek okullarımızla işbirliği ve iletişim içerisinde olmalısınız. Başarı da ilgili bir anne babanın rolü hiçbir zaman yadsınamaz. Çocuklarınızla kuracağınız sıcak ve samimi bir diyaloğun onları nasıl yüreklendireceğini, motive edeceğini ailecek, hep beraber göreceksiniz.

Kıymetli Öğretmen ve Eğitim Yöneticisi Arkadaşlarım,

                Çocuklarımıza ders bilgi birikiminden önce kazandıracağınız en önemli şey, millet olma şuurudur. Son olarak yaşadığımız 15 Temmuz olayları gösterdi ki millet olma şuurundan yoksun insan yığınları en büyük zararı ekmeğini yediği, suyunu içtiği vatan coğrafyasına vermektedir.Toprağına, milletine bağlı milyonlarca vatansever evladımız da bu zulme karşı göğsünü  siper etmiştir.Bu yüzden öğrencilerimize bizi biz yapan değerlerimizi kazandırmalı, ülke çıkarlarını ferdi çıkarlardan üstün tutmanın bilincini onlara kazandırmalıyız. Bununla birlikte öğrencilerimizin ilgi ve kabiliyetlerini geliştirerek onlara bilgi, beceri ve davranış ve birlikte iş görme alışkanlığı kazandırmak suretiyle onları hayata hazırlamalıyız. Kendilerini mutlu edecek ve toplumun mutluluğuna katkıda bulunacak bir meslek sahibi olmalarını sağlamak sizlerin hedefleri arasındadır.

                Bu duygu ve düşüncelerle 2017-2018 eğitim-öğretim döneminin ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diler, güzel mutlu bir yıl geçirmeyi can-ı gönülden temenni ederim.

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Hükümet Konağı 1. Kat Gölcük - 0262412 62 9899 / 412 98 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.