KOCAELİ GÖLCÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ERCAN GÜLSUYU’NUN TEOG-2 SONUÇLARINI DEĞERLENDİRMESİ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ERCAN GÜLSUYU’NUN TEOG-2 SONUÇLARINI DEĞERLENDİRMESİ

2016-2017 Eğitim-Öğretim dönemi içerisinde yapılan TEOG-2 sınav sonuçları açıklandı. Bu sınav sonuçlarını doğru bir biçimde değerlendirdiğimizde, Türkiye ve Kocaeli başarı ortalamalarının 1.sınava göre daha yüksek olduğu görülmektedir. Gölcük’teki okullarımızın teke tek sonuçları ile toplam ortalamaya bakıldığında başarı durumunun yükselerek devam ettiği, ilçe ortalamamızın il ve ülke ortalamasından daha yüksek olduğu görülmektedir.  

Birinci dönem yapılan TEOG-1 sınavında 120 soruyu tam yapan 4 öğrencimiz varken, TEOG-2 sınavında bu sayı 38’e çıkmıştır. Bununla birlikte 1 veya 2 yanlış yapanların çokluğu, puan ortalamamızı ve de başarımızı artırmıştır.  Birinci dönem ve ikinci dönemde yapılan her iki sınavda da il ve Türkiye ortalamalarının üzerinde olmamız, TEOG-1’de Kocaeli 1.si olmamız, tam puan yapan öğrencilerimizdeki sayının bu denli artışı; başarımızın bir tesadüf olmadığını, Gölcük’te bir geleneğe dönüştüğünü göstermektedir.

            Başarılarından dolayı öncelikli olarak 120 tam puan yapan 38 öğrencimizi, bir iki soruyla tam puanı kaçıran öğrencilerimiz başta olmak üzere çaba gösteren tüm öğrencilerimizi gönülden kutluyorum. Bu başarının görünen kahramanları kadar görünmeyen perde arkasında kalan kahramanları olan okul idarecilerimizi, öğretmenlerimizi ve velilerimizi bizlere bu onuru yaşattıkları için teşekkür ediyorum, başarıda büyük emekleri olduğu için tebrik ediyorum.

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Hükümet Konağı 1. Kat Gölcük - 0262412 62 9899 / 412 98 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.