KOCAELİ GÖLCÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CAFERİ TAYYAR MERT'İN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CAFERİ TAYYAR MERT'İN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Türk milletinin varlık mücadelesi vererek kazandığı Kurtuluş Savaşının hemen öncesinde Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 23 Nisan 1920 tarihinde açılmasıyla zaferler taçlandırılmıştır. Milli egemenliğimizin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluş gününü Mustafa Kemal Atatürk´ün bir bayram kabul ederek çocuklara armağan etmesi çocuklara gösterdiği değeri ve önemi gösterirken aynı zamanda milli egemenliğin koruyuculuğu görevini Türk çocuğuna vererek onlara büyük bir sorumluluk da yüklemiştir.

Salgın süreci nedeniyle geçtiğimiz bu zor günlerde birlik ve beraberliğin daha çok anlam kazandığı mücadele bilinciyle, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 101. yılını uzaktan aynı coşkuyla kutladığımız bu günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, bizleri zafere taşıyan tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi saygı ve rahmetle anarken, varlıklarıyla bugünümüze neşe, yarınımıza umut veren çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nı en içten duygularımla kutluyorum.

Kavaklı Mahallesi, Adnan Menderes Bulvarı, No 55 KOCAELİ / GÖLCÜK - 0262 412 62 98 / 412 98 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.