KOCAELİ GÖLCÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan GÜLSUYU´ndan Engelliler Günü Mesajı

  
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan GÜLSUYU´ndan Engelliler Günü Mesajı

Çağdaş bir toplum olabilmek için engelli vatandaşlarımızın sosyal hayatla bütünleşmesi, hayat standartlarının yükseltilmesi gerekmektedir. Bu bağlamda engellilerin yaşam sevincini kaybetmeden sosyal hayatta aktif, üretken bir rol alması hepimizin sorumluğundadır.

 

Engelli olmak kişilerin kendi iradesiyle istediği bir durum değildir. Başarılı ve üretken olmaları için engelli kardeşlerimize fırsat vermeliyiz. Yaptığımız her yardım; acıma duygusunda uzak, onların kendi ayakları üstünde durması amacıyla olmalıdır. Engellilere saygı göstermez ve onları küçük görürsek yarın aynı duruma düştüğümüz zaman saygı ve sevgi bekleyemeyiz.

 

Unutulmamalıdır ki asıl engelliler, karşılarına çıkan engeli aşamayanlardır. Hayatı paylaşmak için herhangi bir engel yoktur. Bu noktada eğitim, istihdam, barınma, rehabilitasyon gibi ihtiyaçlarınızın farkındayız. Bu farkındalıkla sizler için ülkemizin tüm fertlerinin bilinçlendirilmesi önceliklerimiz arasındadır.

 

İlçemizde  2 özel eğitim okulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde birer tane olmak üzere 3 özel eğitim sınıfı ve 4 rehabilitasyon merkeziyle sizlere hizmet vermekteyiz. Ayrıca, 17 ilkokul ve 8 ortaokulumuzda destek eğitim odası hizmeti sunulurken, okulöncesinden ortaöğretime kadar tüm eğitim düzeylerinde tam zamanlı kaynaştırma programları uygulamaktayız. Paydaşlarımız ile birlikte talep edeceğiniz her türlü eğitim desteğini sunacağımızı bilmenizi isterim.  Geçmiş dönemde olduğu gibi bu sene de sizinle ilgili birçok çalışmanın planlamasını yapmaktayız.


            Adımlarımız hepimiz için farklı şekillerde olabilir. Önemli olan, kalpten kalbe giden sevgi köprüsünü yürüyerek geçebilmektir. ‘3 Aralık’ tarihi; duyarlılığa, yüreğimizdeki kıpırtılara çağrı günüdür. Bu minvalde tüm engelli kardeşlerimizin ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum.

 

 

Sevgi ve saygılarımla…     

 

 

                                                                                    Ercan GÜLSUYU

                                                                              İlçe Milli Eğitim Müdürü

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Hükümet Konağı 1. Kat Gölcük - 0262412 62 9899 / 412 98 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.