KOCAELİ GÖLCÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan GÜLSUYU´ndan Kutlu Doğum Haftası Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan GÜLSUYU´ndan Kutlu Doğum Haftası Mesajı

İçinde bulunduğumuz hafta alemlere rahmet olarak gönderilen kutlu Nebi’nin dünyaya teşriflerinin yani “kutlu bir doğumun” haftasıdır.

İnsanlığın insanlıktan çıktığı bir dönemde risalet görevini yüklenen kutlu peygamberin mesajları her çağda olduğu gibi günümüzde de karşılığını bulmaktadır. İnsana insan olduğu için değer veren; renk, dil, cinsiyet ayrımı yapmadan bir tarağın dişleri gibi eşit gören Hz. Peygamber’in çağrısı tüm zamanlara ve mekânlaradır.

“İman etmedikçe cennete giremezsiniz, birbirinizi sevmedikçe de gerçekten iman etmiş olmazsınız.” diyen kutlu Nebi’nin sevgi ikliminde bir ve beraber nefes almaya ne kadar da ihtiyacımız var? İslam alemi olarak koşulsuz, amasız ve ön yargılardan uzak bir şekilde birbirimizi sevmeye ne denli muhtacız?

“ Hep birlikte Allah’ın ipine sımsıkı yapışın, bölünüp parçalanmayın.” diyen yüce Rabbim’in ilahi ikazının önemini millet olarak kavramalı, aramızdaki kardeşlik hukukunu pekiştirmeli, bu yılki Kutlu Doğum Haftası’nın teması olan “Hz. Peygamber Tevhid ve Vahdet” vurgusuna uygun yaşamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle yüce Nebi’nin doğumunun gerçekleştiği “Kutlu Doğum Haftası” nı kutlar, insanlığa huzur ve mutluluk getirmesini dilerim.

 

                                                                                                                               Ercan GÜLSUYU

                                                                                                                       Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

                                                                                                                        

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Hükümet Konağı 1. Kat Gölcük - 0262412 62 98 / 412 98 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.