KOCAELİ GÖLCÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan GÜLSUYU´ndan Yıl Sonu Değerlendirmesi

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan GÜLSUYU´ndan Yıl Sonu Değerlendirmesi

Değerli öğrencilerimiz,

Bir eğitim ve öğretim yılının bitiminde çalışmalarınızın, emeklerinizin karşılığını aldınız. Yüreklerinizdeki karne heyecanınızı bizler de hissediyoruz. Yarınlarınızın temellerini bugünden atarken ne kadar zorlandığınızı biliyoruz. Ders bitimine sayılı günler kala yaz tatiliniz için sizlere birkaç konuyu hatırlatmak isterim.    

Tatili bir fırsata dönüştürmenin yollarını arayın. Dersleriniz,  sınavlarınız, ödevleriniz var diye ne bir sportif aktiviteye ne de kültürel bir etkinliğe gidiyordunuz. İşte size bir fırsat.

Kendinizi geliştirin, kitaplar okuyun, sosyal sorumluluk taşıyan projelerde aktif görev alın. Böylece hem zamanınızı iyi değerlendirirsiniz hem de kendinizi geliştirip mutlu ve sağlıklı olursunuz.

Sizler ülkemizin umudusunuz, ülkemizi “muasır medeniyetler” seviyesine çıkartacak olanlar sizlersiniz. Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir neslin ayak seslerisiniz.  

 

Değerli velilerimiz,

Çocuklarımız bizlere Allah’ın bir emanetidir. Bu emaneti koruyup kollamak için ne kadar titiz davrandığınızın bilincindeyiz. Onların okul başarılarının yüksek olması için inanıyorum ki onlar kadar sizler de uykusuz kaldınız. Ancak şunu unutmamalıyız ki çocuklarımız için akademik başarı kadar hayat başarısı da önemlidir.

Sorumluluğunun bilincinde, değerlerine sahip, büyüğüne saygılı, küçüğünü sevip kollayan, özgüvenli, doğruyu yanlışı bilen bireyler olması inanın ki akademik başarıları kadar önemlidir. Bu şuur ve bilinçle çocuklarımıza yaklaşmalı, onların yarının büyükleri olduklarını unutmamalıyız.

 

Değerli öğretmenlerimiz,

Bir yıl boyunca öğrencilerimizin akademik ve sosyal başarılarını artırmak için özveriyle çalıştınız. Seminer döneminiz,  çalışma arkadaşlarınızla birlikte bu senenin bir değerlendirmesi ve muhasebesini yapabilme fırsatıdır. Bu muhasebenin içinde gelecek eğitim öğretim döneminde öğrencilerimize farklı neler sunabiliriz, onları hayata nasıl daha iyi hazırlayabiliriz düşüncesi de mutlaka olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle 2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılının en iyi bir biçimde geçmesi için gayret gösteren 27544 öğrenci, 1576 öğretmenlerimize, 142 idarecimize ve velilerimize teşekkür eder, verilen emeklerin zâyi olmayacağını sizlere bir kez daha hatırlatırım.

 

                                                                                                                                      Ercan Gülsuyu

                                                                                                                         Gölcük  İlçe Milli Eğitim Müdürü

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Hükümet Konağı 1. Kat Gölcük - 0262412 62 9899 / 412 98 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.