KOCAELİ GÖLCÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan GÜLSUYU´nun Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan GÜLSUYU´nun Öğretmenler Günü Mesajı

 

Değerli Meslektaşlarım,

Bir röportajında Einstein, yeryüzündeki şartların düzelmesi sadece bilimsel buluşlara değil, çok ahlaklı bir hayat düzeninin gerçekleşmesine bağlıdır demekte ve dünyada tekbir çocuk, insan dahi mutsuz olduğu sürece büyük icatları ve ilerlemeleri yok olarak gördüğünü söylemektedir.

Öğretmenlik, insanlık tarihinin en önemli ve ölümsüz mesleğidir. Öğretmenler, insanların kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayan, hayatları boyunca kendilerine gerekebilecek bilgileri kazanmalarında yol gösterici olan ve toplumun önünde giden birer gönül erleridir. Bu nedenle, Einstein’in işaret ettiği sorunun çözüm anahtarının siz değerli meslektaşlarımızda olduğu açıktır.

Yaşadığımız bilgi çağında eğitime yapılan yatırım, insana ve geleceğe yapılan yatırımdır. Ülkemiz de bu şuurla hareket etmekte, planlamalarını ve hamlelerini buna göre yapmaktadır. Bu süreçte biliyoruz ki en büyük yük, eğitimin temel unsuru olan siz fedakâr öğretmenlerimizin omuzlarındadır. Öğretmenlik uzmanlık, sevgi, sabır, hoşgörü gerektiren bir meslek olmanın ötesinde, bir sanattır.

Öğretmenlik aynı zamanda, sınırları sadece okul duvarlarıyla veya müfredatla çizilemeyecek kadar özel ve farklı bir meslektir. Sizler, öğrencileriniz için öğretici konumunuzun yanı sıra, bazen bir arkadaş, bazen ailenin bir büyüğü, bazen bir umut, bazen sığınılacak bir liman ve bazen de rol model oluyorsunuz. Sizlerin yegâne amacı, emek harcadığınız, gecenizi gündüzünüze katarak yetişmeleri için uğraş verdiğiniz nesillerin, daima başarılı ve üretken olmalarını görmektir.

Öğretmenler gününün amacı; öğretmenin toplumdaki yerine, rolüne, önemine ve değerine mütenasip olarak mesleğin güzelliklerini paylaşmak, sorunlarını belirlemek ve öğretmeni olması gereken yüce yerine oturtmaktır. Öğretmenlerin aralarındaki sevgi bağını kuvvetlendirmek, öğrencileri ile aralarındaki sevgi, saygı ve dayanışmayı güçlendirmektir. Emekli olan öğretmenleri saygıyla anmak ve yeni atanmış öğretmenlere mesleklerinin kutsal bilincine varmalarını sağlamaktır.

 İşte, Öğretmenler Günü, bu fedakâr öğretmenlerimizin kıymetini bir kez daha düşünüp anlamamızı sağlayan önemli bir gündür.

 

Bu vesileyle Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anarken, tüm meslektaşlarımın Öğretmenler Gününü kutlar, selam ve saygı ile başarılar dilerim.

 

                                                                                                 Ercan GÜLSUYU

                                                                                          İlçe Milli Eğitim Müdürü

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Hükümet Konağı 1. Kat Gölcük - 0262412 62 9899 / 412 98 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.