KOCAELİ GÖLCÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan GÜLSUYU´nun Yıl Sonu Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan GÜLSUYU´nun Yıl Sonu Mesajı

Değerli Yönetici ve Öğretmenler, Kıymetli Veliler, Sevgili Öğrenciler;

 

8 Eylül 2014 tarihinde eğitime hazırlık çalışmalarıyla başlayan 2014-2015 ders yılını 12 Haziran 2015 Cuma günü itibariyle tamamlamış olacağız. Sizlerin büyük emekleriyle başarılı bir eğitim öğretim dönemi geçirdiğimiz bu süreçte hepimiz aynı heyecan ve mutluluğu beraber paylaşıyoruz.

 

Kıymetli Veliler

Karne günleri öğrencilik hayatının en önemli günlerinden biridir. Öğrencilerimiz için önemli olduğu kadar bizler için de bir o kadar önemlidir. Karne, öğrenim görülen derslere ilişkin sadece akademik anlamda alınmış notlar bütünü olarak değerlendirilmemelidir. Karne notları çabanın, sorumluluk sahibi olmanın, saygılı ve ortaklaşılan davranışlar sergilemenin, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılmanın, iletişim becerileriyle beraber proje, çalışmalarının ortak bir ürünü olarak görülmelidir. Bütün bunları bir kenara bırakarak sadece karnedeki derslere ilişkin sayılar veriler olarak bakmayacağınızı ve çocuklarımızı bu anlamda daha iyi için motive edeceğinizi biliyorum.

 

Sevgili Öğrenciler,

Bütün bir ders yılı boyunca gösterdiğiniz  çabanın sonunda tatil yapmak en büyük hakkınızdır. Ancak, unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. İçinde dinlenmeyi ve eğlenmeyi de içeren bir tatil programı hazırlamalısınız. Programınızda en sevdiğiniz aktiviteler yanında, kitap okumanın da önemle yer alacağını biliyorum. Ayrıca, daha yüksek başarı için kendinizi eksik bulduğunuz konuların tekrarı için de zaman ayırmalısınız.

 

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

Öğretmenlerin; sabırlı, hoş görülü ve bilge insan olması beklenirken aynı zamanda yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen, öğrenmeye açık meslek insanı olması beklenir. Bu görev bilinciyle hareket eden sizler için 2014-2015 ders yılı seminer dönemindeki İl, İlçe ve Okul Müdürlüklerimizin koordinesinde düzenlenecek yeni eğitim çalışmalarının bu anlamda önemli fırsatlar sunacağınız umuyorum.

 

Değerli Okul Yöneticisi Meslektaşlarım

Ders yılının sonuna yaklaşmakla birlikte bizlerin çalışmalarında süreç sona ermiyor, tam tersine “Ortaöğretime Geçiş Tercih Çalışmaları”, “LYS ve Üniversite Tercihleri” gibi önemli çalışmaların hazırlıkları var. Ortaöğretime Geçiş Sistemi kapsamında biri Gölcük RAM’da olmak üzere dört eğitim bölgesinde toplam 5 Tercih Danışmanlığı Merkezi” oluşturulmuş bulunmaktadır. Tercih danışmanlığı konusundaki izlenecek yol ve yöntemlere ilişkin bilgilendirme çalışmaları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve RAM’ın web sayfasında yayınlanacaktır.      

  

Bu duygu ve düşüncelerle öğrencilerimize iyi tatiller diler; sınava girecek değerli öğrencilerimizin emeklerinin karşılığını alarak başarılı olmalarını temenni eder, tüm veli, öğretmen ve okul yöneticilerimize teşekkür ederim. 

 

 

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Hükümet Konağı 1. Kat Gölcük - 0262412 62 9899 / 412 98 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.