KOCAELİ GÖLCÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLKÖĞRETİM VE ORTAÖĞRETİM KURUMLARI BURSLULUK SINAVI (İOKBS) SINAV TEDBİRİ İŞLEMLERİ

İLKÖĞRETİM VE ORTAÖĞRETİM KURUMLARI BURSLULUK SINAVI (İOKBS)  SINAV TEDBİRİ İŞLEMLERİ

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) kılavuzunun, “Okul Müdürlüklerinin Yapacağı İşlemler” başlıklı 4/ç maddesinde;

- “Okulunda sınavda hizmet alması gereken özel eğitim ihtiyacı olan öğrenci varsa, bu öğrenci velisisni okulun bağlı bulunduğu RAM’a yönlendirerek bu bilgilerinin MEBBİS-RAM Modülüne işlenip işlenmediğini e-okul sisteminden takip etmek”

- 4/d maddesinde ise “görme, işitme, zihinsel ve ortopedik engelliler ortaokulları ile özel eğitim meslek liselerinde (ortopedik ve işitme engelliler) öğrenim gören engelli öğrenciye ait “Engelli Sağlık Kurulu Raporu, Engelli Kimlik Kartı veya Engelli Bilgisinin İşlendiği Nüfus Cüzdanı” nı başvuru tarihleri arasında sınav tedbir hizmetinin yapılabilmesi için RAM’a  topluca göndermek ve bu konuda öğrenci velilerini bildirmek,

işlemleri yer almaktadır.

Bu nedenle İOKBS’ye girecek (3 Haziran 2018- Saat:10.00) 5, 6, 7,8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. Sınıf öğrencilerine sınav tedbiri alınabilmesi için; öğrenci velisi tarafından “Engelli Sağlık Kurulu Raporu, Engelli Kimlik Kartı veya Engelli Bilgisinin İşlendiği Nüfus Cüzdanı veya halen devam eden İl/İlçe Özel Eğitim Hizmetleri Kurulunca alınmış yerleştirme kararı” ile RAM’a başvuru yapılması gerekmektedir.

Yukarıda yer alan sınav tedbiri işlemleri ve MEBBİS-RAM Modülüne girişin son tarihinin 5 Nisan 2018 olduğu konusu okul müdürlüklerimizin bilgisine sunulur.

 

                                                                                 

Gölcük RAM Müdürlüğü

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Hükümet Konağı 1. Kat Gölcük - 0262412 62 9899 / 412 98 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.