KOCAELİ GÖLCÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MECİT KAVAN İMAM HATİP ORTAOKULUMUZDAN HALEP’E 1 TIR DOLUSU UN

Öğrencilerimiz 3 Günde 25 bin lira yardım topladılar.
MECİT KAVAN İMAM HATİP ORTAOKULUMUZDAN HALEP’E 1 TIR DOLUSU UN

Gölcük Mecit Kavan İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Halep için başlattıkları yardım kampanyasında 3 günde 25 bin lira topladı. Kocaeli İnsani Yardım Derneği Genel Sekreteri Hüseyin Kanca, Halep´e un olarak göndermek üzere toplanan paraları makbuz karşılığında teslim aldı.

Mecit Kavan İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Halep için başlattıkları yardım kampanyasında 3 günde 25 bin lira topladı

Öğrenciler, öğretmenler ve ailelerinin de katkılarıyla düzenlenen yardım kampanyasında 3 günde 25 bin lira parayı bir araya getirdi.

Okul müdürü Cahit Çetin, gazetecilere yaptığı açıklamada, komşu ülkede yaşanan bir drama kayıtsız kalamadıklarını belirterek, bu kapsamda yardım kampanyası başlattıklarını söyledi.

Kısa sürede 25 bin lira nakdi yardım toplandığını ifade eden Çetin, "Yapacağımız ikinci kampanyada gıda ve çocuk bezi üzerine yoğunlaştık. Kış şartlarında Müslüman kardeşlerimizi yalnız bırakmamak için gayret göstereceğiz." diye konuştu.

Halep´e un olarak göndermek üzere toplanan paraları makbuz karşılığında alan Kocaeli İnsani Yardım Derneği Genel Sekreteri Hüseyin Kanca da öğrencilerin insanlık adına örnek bir davranış sergilediğini anlatarak, 25 bin lirayla 1 tır un alarak okuldan bölgeye törenle uğurlayacaklarını bildirdi.

Bu güzel organizasyonda emeği geçenlere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak teşekkürü bir borç biliriz.

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Hükümet Konağı 1. Kat Gölcük - 0262412 62 9899 / 412 98 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.