KOCAELİ GÖLCÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mehmet Akif İlköğretim Kurumu Vatan Sevgisi ve Fedakarlık Konusunu İşledi

 Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Değerler Eğitimi 1. Dönem Proje Çalışmaları Sona Erdi.
Mehmet Akif  İlköğretim Kurumu Vatan Sevgisi ve Fedakarlık Konusunu İşledi

 

Programa Gölcük belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ahmet Şimşek ve Ömer Kızıldağ, Mehmet Akif İlkokul Müdürü Murat Özer, Gölcük Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Arslan, gaziler, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katılım gösterdi.

Etkinlik saygı duruşu ve ardından istiklal marşının okunmasıyla birlikte başladı. Akabinde askeri bando gösterileri, şiirler ve çeşitli gösterilerle devam etti.

Sınıflarda Vatan Sevgisi ve Fedakarlık Konularını İşledik

Mehmet Akif İlkokul Müdürü Murat Özer “ Okulumuz olarak bizler gerek Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları, gerek yakın zamanda yaşanan 15 Temmuz darbe girişimi sırasında ve geçmişten bugüne gösterilen fedakarlık ve  vatan sevgisini anlatabilmek amacıyla bu etkinliği yapmayı uygun gördük. Bu kapsamda 15 Temmuz darbe girişiminden sonra vatan sevgisi ve fedakarlık konuları daha da önem kazandı. İlçemizin yapıları doğrultusunda öncelikle bir çalışma ekibi oluşturarak, sınıflarda fedakarlık ve vatan sevgisi konularını işledik. Okulda ve sınıflarda afişler ve panolar hazırladık ve yarışmalar yaptık. Üst sınıflardan alt sınıflara mektuplar yazıldı, veli semineri ve anne baba eğitimi yaparak bu bilinci yaşatmayı ve yaymayı amaçladık. ” dedi.

01-01-201701-01-201701-01-201701-01-2017

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Hükümet Konağı 1. Kat Gölcük - 0262412 62 9899 / 412 98 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.