KOCAELİ GÖLCÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CAFERİ TAYYAR MERT'İN 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAŞLANGICINA İLİŞKİN MESAJI

MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CAFERİ TAYYAR MERT'İN 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAŞLANGICINA İLİŞKİN MESAJI

Sevgili Öğrenciler, Covid 19 Salgın nedeniyle 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılına tüm Dünyada  olduğu gibi ülkemizde de yeni uygulamalar çeşitli tedbir ve önlemler alarak girmekteyiz. Salgın döneminin başladığı geçen Mart Ayından bu yana uzaktan eğitim dahil olmak üzere farklı deneyimler yaşamak zorunda kaldık. Okullarımızdan, öğretmenlerimizden, arkadaşlarımızdan uzun süre uzakta kaldık. Şimdi okullarımızı kademeli olarak açmaya çalıştığımız yeni dönemde uyacağınız maske, mesafe ve temizlik kuralları okullarımıza daha kısa sürede kavuşmamızı sağlayacaktır. Sizlerden beklentimiz uzaktan da olsa inanç ve istekle derslerinize sımsıkı sarılmanız, hedeflerinize ulaşmak için azami gayret göstermenizdir. Bu zorlu süreçte başarıya ulaşmak için elinizden geleni yapacağınıza inanıyorum. Geleceğimizin teminatı olan; Sizler başarılı oldukça, bizler de mutlu ve huzurlu olacak, geleceğimize güvenle bakacağız.

Değerli öğretmen arkadaşlarım, hep birlikte içerisinden geçtiğimiz bu zorlu süreçte 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılının Başlangıç Dönemi ile birlikte bizlere emanet edilen evlatlarımızı geleceğe hazırlamak için gerek canlı sınıf, gerek eba uygulamalarıyla gösterdiğiniz gayret ve fedakârlıklar dolayısıyla şahsınıza teşekkür eder, başarılarla dolu bir eğitim-öğretim dönemi dilerim. Yeni uygulama ve tedbirlere alışmak zorunda kaldığımız bu süreci, hep birlikte göstereceğimiz çabayla aşacak, okullarımıza öğrencilerimize kavuşacağız. Çağın gerektirdiği 21. Yüzyıl becerileriyle donatılmış, düşünen, bilgiyi araştıran sentezleyen, kullanan  manevi ve milli değerlerini özümsemiş öğrenciler yetiştirmek sizlerin üstün emek ve gayretleri ile olacaktır. Bu kutsal mesleğin onurlu birer üyesi olan Sizlerin emeği, öğrencilerimizin ulaşmak istedikleri hedeflerinde yol gösterici bir ışık olacaktır.

Sayın Veliler, eğitim uzun vadeli ve özveri isteyen bir süreçtir ve bu süreçte evlatlarımıza en büyük desteği sizler vereceksiniz. Ülkemizin güçlü yarınlara ulaşması öğrencilerimizin gayreti kadar sizlerin desteği ile mümkündür. Etkili, kalıcı ve verimli bir eğitim öğretim ortamının sağlanmasında veli, okul ve öğretmen iş birliği çok önemlidir. Sizlerin alacağı maske, mesafe ve temizlik önlemleri çocuklarımızın bir an önce okullarına ve öğretmenlerine  kavuşmasını sağlayacaktır. Yeni uyum sürecinde, eğitim ve öğretimin vazgeçilmezi olan siz velilerimizin, üstlendikleri misyonu fazlasıyla yerine getireceğine inanıyor, yeni eğitim-öğretim yılında anne babalar olarak eğitime vereceğiniz destek ve katkılardan dolayı şimdiden sizlere teşekkür etmek istiyorum.

Daha çok paylaşarak, örnek olacak uygulamaları çoğaltarak, daha çok okuyarak, sürekli kendimizi yenileme ve geliştirme çabası içerisinde 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Döneminin öğretmen, öğrenci ve velilerimize hayırlı olmasını diler; tüm eğitim camiasına sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu bir dönem olmasını temenni ederim.

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Hükümet Konağı 1. Kat Gölcük - 0262412 62 98 / 412 98 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.