KOCAELİ GÖLCÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenci Yurdu İnşaatında İncelemelerde Bulunuldu

Öğrenci Yurdu İnşaatında İncelemelerde Bulunuldu

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Miili Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu ve İlçe Gençlik Spor Müdürü Muhyettin Yıldırım yapımı devam eden 300 yataklı öğrenci yurdunda incelemelerde bulundu. Yurt inşaatını gezen Başkan Ellibeş çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş “Gölcük’te Yüksek Öğrenim Öğrencilerimizin kalabileceği bir yurt ihtiyacı ciddi anlamda gerekliydi. Bu ihtiyacın giderilmesi adına Kapalı Spor Salonunun arkasındaki 10.000 m2alanı bu amaçla kullanılması için Bakanlığa devri yapıldı ve ihalesi yapıldı. Gördüğünüz gibi 300 öğrencilik, 150 kız ve 150 erkek olmak üzere Yüksek Öğrenim yurdunun inşaatı hızla devam etmekte. Allah nasip ederse önümüzdeki eğitim ve öğretim yılına yetişecek. Yani bu yılın Ağustos ayı itibariyle hizmete girmesini amaçlıyoruz. İnşaat 6 ay önce başlamıştı ve böyle kısa süre içerisinde başarılı bir çalışma ile bitirilmiş olacak. Tüm Öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Hükümet Konağı 1. Kat Gölcük - 0262412 62 9899 / 412 98 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.