KOCAELİ GÖLCÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERİN GÖZÜNDEN İNSAN HAKLARI

ÖĞRENCİLERİN GÖZÜNDEN İNSAN HAKLARI

            10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü etkinlikleri kapsamında Hacı Halit Erkut Anadolu Lisesi öğrencileri, Atatürk Ortaokulu konferans salonunda bir program düzenlendi. Hazırlanan programa Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, ilçe protokolü ile çok sayıda öğrenci ve velileri katıldı.

            Programa, 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından, Hacı Halit Erkut Anadolu Lisesi tarih öğretmeni Leyla Sivri’nin günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla başlandı. Çizgilerle İnsan Haklarının görsel sunumu ile, fotoğraflar ve kısa filmlerle İnsan Haklarının gösteriminin ardından, öğrencilerin hazırladığı “İnsan Hakları” temalı oratoryo izleyenlerin beğenisine sunuldu. Şiirlerin de okunduğu programda barışa ve insanın insana saygısına vurgu yapıldı.

 

            Programın sonunda, ilçemizdeki okullar arası gerçekleştirilen “Haklarım Var” konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Kaymakam Adem Yazıcı, Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu tarafından takdim edildi. Kaymakam Adem Yazıcı, yaptığı konuşmasında öğrencileri tebrik etti.

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Hükümet Konağı 1. Kat Gölcük - 0262412 62 9899 / 412 98 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.