KOCAELİ GÖLCÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenler Günü Kazıklı Kervansaray Kültür Merkezinde Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Gölcük’te birçok etkinlikle ve coşkuyla kutlandı. Gölcük Atatürk Anadolu Lisesi Öğrencilerinin Öğretmenler Gününe özel hazırladığı program Gölcük Belediyesi Kazıklı Kervansarayı’nda gerçekleştirildi.
Öğretmenler Günü Kazıklı Kervansaray Kültür Merkezinde Kutlandı

Protokolden Programa Yoğun İlgi

 

Programa Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Şube Müdürleri Ahmet Şimşek, Naim Yüksel, Gölcük Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Gülle, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Muhyettin Yıldırım, emekli öğretmenler, aday öğretmenler ve çok sayıda öğrenciler katıldı.

 

Gençlerimiz Topluma Yararlı Bireyler Olması Öğretmenlerimizin Elinde

 

Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, ise konuşmasında, "24 Kasım Öğretmenler Günü bugün. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün 1928 tarihinde başöğretmen olduğu gün bugün. Mesleğe ilk başladığım konuşmayı öğretmenler gününde yaptım. Bu yüzden bugün benim için çok anlamlı. Kuşku yok ki bilgi ve teknoloji çağındayız. Bilgili ve nitelikli gelişmiş bir milletin geleceği her zaman için sağlam ve güçlüdür. Bir ülke için silahlı ordu ve eğitim ordusu güçlü olursa o milletin yıkılmasına imkan yoktur. Ülkemiz genç nüfus oranı yüksek olan ülke. Bizlerde genç neslimizi en iyi şekilde eğitim vermek için çalışıyoruz. Eğitim bizim için çok kıymetli bir unsurdur. Öğretmenlerimizin bu konumda çok önemli bir yeri var. Mutfakta siz değerli öğretmenlerimiz var. Mutfakta siz hangi yemeği pişirirseniz bizler onu yeriz. Sizler öğrencilerinizi iyi şekilde eğitirseniz ülkemiz sağlam gelişir. Bizim size olan inancımız tamdır. Gölcük´te son 5 yıl içerisinde eğitim yatırımlarımız mükemmel oldu. Bizler devletimizin tüm yatırımlarını en iyi şekilde kullanıyoruz eğitim alanında. Biraz sonra burada yemin edecek aday öğretmenlerimize görevlerinde başarılar diliyorum. Size tavsiyem her zaman idealiniz için çalışın. Kaleminiz silginizden daha güçlü olsun. Bu münasebetle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum."


 

Öğretmenlerimiz Görevlerini Büyük Fedakarlıkla ve Severek Yapıyor

 

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, konuşmasında şu sözleri dile getirdi: "Aslında özel günlerde hep güzel sözler söylenir. Mutlaka sorunlarda tartışılmalı ama güzel sözlerde söylenmelidir. Gelecekte karşılaşacağımız sorunların çözümü öğretmenlerimizdir. Öğretmenler hep işlerini fedakarlıkla yaparlar. Bu mesleği herkes yapamıyor. Bu görev sizlere nasip oldu. Ben bu münasebetle bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum."


 

Öğretmenlerimiz, Öğrencilerimizin Yol Gösterisicidir

 

Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu,  yaptığı açıklamada şu sözleri dile getirdi: "Öğretmenlik insanlık tarihin en önemli ve ölümsüz mesleğidir. Öğretmenler insanların tek başına ayakta durmasını sağlayan önemli unsurladır. Ülkemizde planlamalarını öğretmenlerimiz ve eğitim üzerine yapmaktadırlar. Öğretmenlik bir sanattır. Siz öğretmenler öğrencilerinizin rol modelisiniz. Sizlerin yegane amacınız gecenizi gündüzünüze katarak nesilleri en iyi şekilde geliştirmektir. Öğretmenler arasındaki sevgi ve barış muhabbetini arttırmak öğrencilerin de sağlam gelişmelerini sağlamaktır. Öğretmenler Günü fedakar öğretmenlerimizin kıymetlerini bir kez daha anlamamızı sağlamaktadır. Bu vesileyle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlarım" dedi.


 

Öztürkler, "Dünyaya bir daha gelsem yeniden öğretmen olmak isterim"

 

Değirmendere Turgut Özal İlkokulundan emekli olan Ferdaniye Öztürkler emekli öğretmenler adına konuşma yaptı. Öztürkler, "Bizler bütün varlığımızla ayaktayız. 24 Kasımlar mesleğimizin onur, şeref ve kıvanç günüdür. Bizler vatanseveriz. Bunu sözle değil görevlerimizle belirleriz. Her şifa bulan hastada bizden eser vardır. Seviniriz, onurlanırız. Bizler her süreçte kalem kılıçtan üstündür deriz. Çocukların yüzlerinde gülümseme meydana geldiğinde gönlümüzde sevinç goncalar açılır. Öyle geniştir ki iyimserlik özümüz vefasızlığın adı zamanlamadır. Dünyaya bir daha gelsem yeniden öğretmen olmak isterim. Mesleğime veda etsem de ömrüm boyunca Öğretmen kalacağım. Saygılarımla..." dedi.

 

Konuşmaların ardından Gölcük Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan ´Öğretmene Mektup´ sahnelendi. Öğrenciler gösterisinde öğretmenlerine olan sevgilerini dile getirdi. Öğrencilerin gösterisi salondakilerden yoğun alkış aldı. Daha sonra ilçemizde bu yıl emekli olan öğretmenlere Şeref Belgeleri takdim edildi. Öğretmenler belgelerini Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı´dan aldı. Bu bölümde emekli öğretmenlerin oldukça duygusal anlar yaşadığı gözlerden kaçmadı.

 


Öğretmen Adayları Meslek Yeminlerini Ettiler

 

Mesleğe Yeni Başlayan Öğretmenler meslek yeminlerini gerçekleştirildi. Öğretmen adayları ay yıldızlı Türk Bayrağı masası etrafında yeminlerini dile getirdiler. Çiçeği burnu öğretmenlerin yeminleri özellikle protokol ve tecrübeli öğretmenler tarafından yoğun alkış aldı. Yeni öğretmenlerin meslek yeminlerinin ardından ilçemizde 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle gerçekleştirilen resim, kompozisyon ve şiir dalında yarışmalarda dereceye giren Anaokul, Ortaokul ve Lise öğrencileri Kaymakam Adem Yazıcı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve Gölcük Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Gülle tarafından ödüllerini aldı.

 24-11-201524-11-2015
24-11-2015


24-11-201524-11-201524-11-2015

24-11-2015
24-11-201524-11-201524-11-2015

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Hükümet Konağı 1. Kat Gölcük - 0262412 62 9899 / 412 98 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.