KOCAELİ GÖLCÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarımız Fatih´le Hayat Buluyor...

Okullarımız Fatih´le Hayat Buluyor...

Eğitimde FATİH Projesi, eğitim ve öğretimde fırsat eşitliğini sağlamak ve okullarımızdaki teknolojiyi iyileştirmek amacıyla Bilişim Teknolojileri araçlarının öğrenme-öğretme sürecinde daha fazla duyu organına hitap edilecek şekilde, derslerde etkin kullanımı için; okulöncesi, ilköğretim ile ortaöğretim düzeyindeki tüm okullarımızın 570.000 dersliğine LCD Panel Etkileşimli Tahta ve internet ağ altyapısı sağlanacaktır. Aynı zamanda her öğretmenimize ve her öğrencimize tablet bilgisayar verilecektir. Dersliklere kurulan BT donanımının öğrenme-öğretme sürecinde etkin kullanımını sağlamak amacıyla öğretmenlere hizmetiçi eğitimler verilecektir. Bu süreçte öğretim programları BT destekli öğretime uyumlu hale getirilerek eğitsel e-İçerikler oluşturulacaktır. Bu kapsamda Eğitimde FATİH projesi beş ana bileşenden oluşmaktadır. Bunlar:

  1. Donanım ve Yazılım Altyapısının Sağlanması
  2. Eğitsel e-İçeriğin Sağlanması ve Yönetilmesi
  3. Öğretim Programlarında Etkin BT Kullanımı
  4. Öğretmenlerin Hizmetiçi Eğitimi
  5. Bilinçli, Güvenli, Yönetilebilir ve Ölçülebilir BT Kullanımınınsağlanmasıdır.

 

 Eğitimde Fatih Projesi Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülmekte olup, Ulaştırma Bakanlığı tarafından desteklenen bir projedir. Sırasıyla  ortaöğretim okulları, ilköğretim ikinci kademe okulları, ilköğretim birinci kademe ve okul öncesi kurumlarının BT donanım ve yazılım altyapısı, e-içerik ihtiyacı, öğretmen kılavuz kitaplarının güncellenmesi, öğretmenler için hizmetiçi eğitimler ve bilinçli, güvenli, yönetilebilir BT ve internet kullanımı ihtiyaçlarının tamamlanması hedeflenmektedir.

Bu bağlamda ilçemizde bulunan 13 ortaöğretim (lise) kurumlarında 389 adet etkileşimli tahta kurulumu gerçekleştirilmiştir. Ayrıca ilköğretim ikinci kademe (ortaokul) kurumlarında kurulum ve keşif çalışmaları devam etmekte olup, Gölcük Ortaokulu’nda 32 adet etkileşimli tahta kurulum aşamasındadır. Cahit Külebi Ortaokulu’nda 31 adet tahtanın kurulumu tamamlanmıştır.

Yine aynı kapsamda ilçemiz ortaöğretim kurumlarında etkileşimli sınıf yönetimi oluşturmak amacıyla öğretmen ve öğrencilerimize 1900 adet tablet dağıtımı gerçekleştirilmiştir.

 

Zengin eğitim içeriklerine eba.gov.tr adresinden erişebilirsiniz.

fatih_proje_ekim_2015

 

 

Bilgi için; http://fatihprojesi.meb.gov.tr/tr/index.php

fatih_proje_ekim_2015 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fatih_proje_ekim_2015fatih_proje_ekim_2015fatih_proje_ekim_2015fatih_proje_ekim_2015fatih_proje_ekim_2015fatih_proje_ekim_2015fatih_proje_ekim_2015

 

 

 

 

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Hükümet Konağı 1. Kat Gölcük - 0262412 62 9899 / 412 98 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.