KOCAELİ GÖLCÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"KENDİMİ TANIYORUM, MESLEĞİMİ SEÇİYORUM" PROJESİ TAMAMLANDI

"KENDİMİ TANIYORUM, MESLEĞİMİ SEÇİYORUM" PROJESİ  TAMAMLANDI

 

"Gölcük Vizyon-2023" Projesi kapsamında Gölcük Belediyesi-Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalı-Gölcük Kent Konseyi ve Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında düzenlenen protokolle "Kendimi Tanıyorum, Mesleğimi Seçiyorum" projesi Barbaros Hayrettin Anadolu Lisesinde 15.11.2017 tarihi itibari ile uygulaması tamamlandı.

 

Bu proje 11.10.2017 tarihinden itibaren 6 hafta boyunca Barbaros Hayrettin Anadolu Lisesi 10.Sınıf öğrencilerine uygulandı.180 öğrenciye ulaşan bu proje, Kocaeli Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalından 20 son sınıf öğrencisi ve 2 Yüksek Lisans öğrencisi tarafından Yrd. Doç. Dr. Yıldız ÖZTAN ULUSOY, Yrd. Doç. Dr. Nejat AKFIRAT, Yrd. Doç. Dr. Funda DAĞ koordinesinde gerçekleştirildi.

 

"Kendimi Tanıyorum, Mesleğimi Seçiyorum" projesi başlangıcında okul öğretmenlerine ve uygulama yapılacak olan öğrenci velilerine proje tanıtım toplantıları yapıldı. Okul velileri bu projeden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

 

Ayrıca projenin ismi olan "Kendimi Tanıyorum, Mesleğimi Seçiyorum" başlığının altında http://www.meslegimiseciyorum.org/  internet adresi ile web sayfası oluşturuldu. Bu web sayfası ile okul öğrencilerinin ve üniversite de ki öğrencilerin aktif katılımı sağlandı.

 

"Kendimi Tanıyorum, Mesleğimi Seçiyorum" projesinde 6 hafta boyunca değerlendirilen meslek seçiminde etkili olan faktörler birleştirilerek bir uçurtma yapıldı. Yapılan bu uçurtma uçurularak son etkinlikte tamamlanmış oldu.

16-11-201716-11-2017

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Hükümet Konağı 1. Kat Gölcük - 0262412 62 98 / 412 98 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.